Riot Games'dan flaş duyuru! Kuzey Amerika müjdesi…

2022 Dünya Şampiyonası’nın ön elemeleri Meksika’nın Meksiko şehrinde, grup aşaması ve çeyrek finalleri New York City’de, yarı finalleri Kanada’nın Toronto şehrinde ve finali San Francisco’da gerçekleşecek. Words 2022, Riot Games’in Şimal ABD’da birden oldukça ülkede düzenlemiş olduğu ilk Dünya Şampiyonası olacak ve turnuva, tarihinde ilk kez Meksika ve Kanada’da gerçekleşecek.

2022 Dünya Şampiyonası etkinliği:

●    Meksiko, Meksika’da ön elemeler

●    New York City’de grup aşaması ve çeyrek finaller

●    Toronto, Kanada’da yarı finaller

●    San Francisco, Kaliforniya’da final

“Dünya Şampiyonası’nı son olarak ABD’da düzenlediğimiz 2016’dan bu yana League of Legends’ın ardındaki ivme giderek arttı. Küresel sporumuzu tam teşekküllü bir halde Şimal ABD’ya geri getirmeyi ve COVID-19 izin verirse taraftarları üç ülkede dört şehrin stat ve tribünlerinde ağırlamayı oldukça istiyoruz,” diyor LoL Espor Global Lideri Naz Aletaha.

“Dünya Şampiyonası, sporumuzdaki en iyi oyuncuları ve takımları sergileyen bir etkinlik. Bunu Şimal ABD ve dünyanın geri kalanındaki taraftarlarla paylaşmayı iple çekiyoruz.”

LoL Esporu rekabetinin zirve noktası olan Dünya Şampiyonası’nda 12 değişik bölgeden takımlar Dünya Şampiyonu olmak için birbiriyle yarışır. Her yıl düzgüsel sezondan sonrasında değişik bir bölgede düzenlenen turnuvada Riot’un 12 ustalaşmış liginden 24 ekip dünyanın en iyi ekibi olarak taç giymek için savaşır. 2020 Dünya Şampiyonası dünya genelinde eşzamanlı 45,95 milyon seyirciye ulaşarak ve dakika başına averaj 23,04 milyon seyirciyi geçerek kendisinden önceki rekorları yıkıp geçmişti.

Kasım 2021’deki Dünya Şampiyonası Finali’nde, geçen senenin şampiyonları ve turnuvanın açık ara favori adı olan ve Cenup Kore ligi LCK’den gelen DWG KIA ile LPL’i birinci sırada bitiren EDward Gaming karşı karşıya geldi. Olağanüstü beş maçlık serinin arkasından EDG Sihirdar Kupası’nı kaldırdı ve Mercedes-Benz imzalı şampiyonluk yüzükleri aldı. 2021 Dünya Şampiyonası, 2020 Dünya Şampiyonası’ndaki izlenme rekorlarını kırdı. Resmi sayıları içeren bir rapor aralıkta paylaşılacak.

2022 Dünya Şampiyonası’na ilişkin daha çok informasyon sonraki tarihlerde duyurulacak. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz