Ergin Ataman’a skandal İsrail tehdidi! ‘Ben Türk vatandaşıyım!’, Panathinaikos-Maccabi maçı sonrası… – Basketbol Haberleri

Turkish Airlines EuroLeague’de Playoff heyecanı tüm hızıyla devam ediyor. Ergin Ataman’ın çalıştırdığı Panathinaikos, OAKA’da Playoff 2. maçında Maccabi’yi konuk etti.

İlk maçı kaybeden Yunan ekibi taraftarlarının da desteğiyle parkeden 95-79′luk skorla galip ayrıldı. Bu sonuçla Panathinaikos, seride durumu 1-1’e getirdi. İlk maçtan itibaren iki ekip içinde gerilmiş anlamış olur yaşanırken 2. maç sonunda skandal bir vaka meydana geldi.

MAÇ SONU GERGİN ANLAR

Maçın peşinden soyunma odası koridorunda iki ekip oyuncuları ve görevlileri içinde kısa süreli gerginlik yaşandı.

Ergin Atamana skandal İsrail tehdidi Ben Türk vatandaşıyım, Panathinaikos-Maccabi maçı sonrası...

ERGİN ATAMAN’A SKANDAL TEHDİT

Maçın peşinden basın toplantısında açıklamalarda bulunan Panathinaikos başantrenörü Ergin Ataman ise Maccabi teknik ekibinden kendisine yönelik söylenen tehdidi deklare etti ve sert çıktı: Maccabi Tel Aviv teknik ekibinden biri, kim bilmiyorum, ‘İsrail’de göreceksin. Siyonistlerin sana ne yapacağını göreceksin’ dedi. Hadi fakat! Ben Ergin Ataman’ım, Panathinaikos koçuyum, Türkiye Ulusal Ekibi’nın koçuyum. Türkiye vatandaşıyım. Bana hiçbir şey yapamazsınız.

Ergin Atamana skandal İsrail tehdidi Ben Türk vatandaşıyım, Panathinaikos-Maccabi maçı sonrası...

OLAYLAR İLK MAÇTA BAŞLADI

İki ekip arasındaki vakalar ilk maçta başladı. İlk savaşım sonunda Ergin Ataman hakemleri eleştiriken Panathinaikos ise Maccabi Tel Aviv serisi ilk maçındaki yargıcı kararlarına, İsrail ile Filistin içinde yaşanmış olan vakalar üstünden gönderme yaparak, şu ifadeleri kullanmıştı:

Dünyanın dört bir yanında yaşanmış olan ve hepimizi üzen ağlatısal olayların (Rusya, Ukrayna, Filistin ve İsrail’de) ustalaşmış basketbolu etkileyebileceğine inanmak istemiyoruz. Sadece ne yazık ki dün meydana gelen belirgin yargıcı hataları, başka bir niçin düşünmemize izin vermiyor.

EUROLEAGUE’DEN SORUŞTURMA

Bu açıklamalardan sonrasında EuroLeague yönetimi hakemleri eleştiren Ergin Ataman ve Panathinaikos hakkında disiplin soruşturması başlatmıştı.

Ergin Atamana skandal İsrail tehdidi Ben Türk vatandaşıyım, Panathinaikos-Maccabi maçı sonrası...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz