Red Bull'dan dev organizasyon: Campus Clutch Dünya Finali

Üniversite öğrencilerinin ülkesini ve okullarını temsil etmesine olanak elde eden üniversiteler arası dünyanın en büyük global VALORANT turnuvası Red Bull Campus Clutch Dünya Finali, Brezilya’da yapılmış oldu. 4 gün devam eden dev organizasyon adeta bir oyun festivaline dönüştü. Birçok ülkeden 30 bin kişinin katılmış olduğu finalde toplam 135 maç oynandı.

400 etkinliğin yapıldığı oyun festivalinde maçlar için devasa bir sahne kuruldu. Dünyanın en iyilerinin savaşım etmiş olduğu Red Bull Campus Clutch Finali’nde Türkiye’yi Werder Weremem ekibi temsil etti.

Kupanın sahibi ABD temsilcisi oldu!

Ülkelerindeki elemeleri kazanarak dünya finaline isimlerini yazdıran 50 ekip, 4 gün süresince coşku dolu maçlara imza attı. olağanüstü karşılaşmaların arkasından ABD, Makedonya, Kanada ve Polonya yarı finalde karşı karşıya geldi. Rakiplerini elemeyi başaran ABD ve Kanada temsilcileri, dev finalde sahneye çıktı. Binlerce kişinin önünde oynanan karşılaşmanın arkasından ABD temsilcisi üniversite ekibi, 2022 Red Bull Campus Clutch dünya şampiyonu olarak hem kupayı hem de para ödülünü evine götürdü.

“Şimal ABD finali beklemiyordum”

ABD temsilcisi takımın oyuncusu Alex “Vansilli” Nguyen, “Bir Şimal ABD finali beklemiyordum açıkçası. Geçen yıl şampiyon olan Mısır temsilcisi ekip için büyük bir yandaş desteği bulunduğunu gördük organizasyon süresince. Grup aşamalarında bile uzatmaya giden oldukça fazla ekip ve oldukça fazla maç vardı. Bu oyun bir tek iki yaşını doldurdu, üçüncü yılına yeni giriyor ve dünyanın dört bir tarafındaki bölgelerden rekabetçi takımlar çıktığını şimdiden görüyoruz. VALORANT için ne VCT’de ne de Red Bull Campus Clutch şeklinde bir turnuvada bir tek tek bir bölgenin öne çıktığını düşünmüyorum” diye konuştu.

“Mükemmel bir duygu”

Şampiyon takımın oyuncusu Micheal ‘Dark3st’ Herrera, “Dürüst olmak gerekirse bu şampiyonluk için oldukça çaba harcadık. Ekip olarak oldukça çalıştık ve bunun sonucunda şampiyon olmak mükemmel bir duygu” dedi. Ali Salahedin ise “Harikaydı… Brezilya’daki hepimiz bizlere karşı oldukça iyiydi, Sao Paulo’daki hepimiz oldukça iyi ve misafirperverdi. Bizi desteklemek için geldiğiniz için hepinize teşekkür ederim, bu bizim için oldukça şey ifade ediyor” şeklinde yorum yapmış oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz