Incendio Supremacy takımının hedefi Mobile Legends Dünya Finali’nde şampiyonluk

Dünyanın en büyük mobile turnuvalarından kabul edilen ve Türkiye elemelerine ortalama 3 bin amatör esporcunun katılmış olduğu Mobile Legends Dünya Şampiyonası 1 Ocak’ta Jakarta’da düzenlenecek. Ülkelerindeki elemeleri geçmeyi başaran en iyi 16 ekip, Endonezya’da gerçekleştirilecek Mobile Legends M4 Dünya Şampiyonası’nda dünyanın en iyi ekibi olmak için karşı karşıya gelecek. 1 Ocak – 15 Ocak tarihlerinde yapılacak büyük finalde Türkiye’yi Incendio Supremacy ekibi temsil edecek. Incendio Supremacy ekip oyuncusu Emre Sarı, dünya finali öncesi Fanatik’in sorularını yanıtladı.

“Akrabalarım fazlaca şaşırdı”

Türkiye’yi Jakarta’da temsil edecek olan Emre Sarı, “Türkiye şampiyonu olduktan sonrasında fazlaca fazla kutlama mesajları aldık. Bu durum hem beni hem de takımımdaki arkadaşlarımı fazlaca mutlu etti açıkçası. Maçlar yaptığımız sırada insanların bizi kutlama etmesi ve bu şekilde paylaşımlarda bulunması fazlaca hoşuma gidiyor. Turnuvanın başlangıcında destekleyenler azdı fakat şampiyon olduktan sonrasında fazlaca şahıs bizi desteklemeye başladı. Bireysel olarak da fazlaca tanınmaya başladım” dedi. Ailesinin Jakarta’ya gideceğini öğrenince fazlaca şaşırdığını söyleyen Emre, “Akrabalarım bilmiyordu esporu da bu oyunu da. Sadece şampiyon olduğumuzdaki sevincimizi gördüler ve bizimle mutlu oldular. Şu an beni destekliyorlar ve pozitif yönde karşılıyorlar” yorumunu yapmış oldu.

“Hedefimiz şampiyonluk”

Verimli bir 2 ay geçirdiklerini söyleyen Emre Sarı, “Takımımızda fazlaca okuyan var ve bu sebepten gündüzleri antrenman yapamıyorduk fakat akşamları tertipli bir halde antrenmanlarımızı yaptık. Genel olarak yoğun geçti Türkiye finali ile dünya finali arasındaki 2 aylık süreç. Kendimizi geliştirdiğimizi düşünüyorum. Orada da turnuvamıza kadar antrenmanlarımızı yapacağız. Turnuvanın heyecanı fazlaca büyük şundan dolayı binlerin önünde oynayacağız. Ümit ederim süratli bir uyarlama süreci yaşarız. Kendimize güveniyoruz. Hedefimiz doğal olarak ki de şampiyonluk” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz