Legends of Runeterra Masters Avrupa Turnuvası şampiyonu Türkiye

Riot Games’in stratejik kart oyunu olan Legends of Runeterra için düzenlenen şampiyonaya, uzun devam eden eleme aşamaları sonucunda 32 ekip katıldı. Ülkemizi temsilen turnuvada savaşım eden GRANRODEO, Uçan Protein ve Fight4Revenge, yarı finalde Ukrayna’yı, büyük finalde ise Finlandiya’yı devirerek internasyonal bir zafere imza atmayı başardı.

Avrupa’yı fetheden takımın hikayesi

Ekip olarak çalışan GRANRODEO, Uçan Protein ve Fight4Revenge Türkiye’ye Avrupa’nın en iyi 16 ekibi arasından bir yer almayı başardı. Türkiye iyi bir performansla 9. sıraya yerleşse de 1. sıradaki Almanya, 8. sıradaki İtalya ve öngörülemeyen 16. sıradaki Lübnan’a karşı sıkıntılı bir grubun içindeydi. Ülkemizin Almanya, İtalya ve Lübnanla beraber yer almış olduğu A grubu, turnuvanın başlangıcında tahminde bulunması en zor gruplardandı. Katılım aşamasında açık ara farkla Almanya’nın A Grubu’nu birinci bitirmesi hepimiz tarafınca beklenirken, grup beklenmedik bir başlangıca şahit oldu. Hem Türkiye hem de Lübnan, daha üst sıralamalardaki rakiplerini alt edip ilk günden hanelerine birer yengi yazdırmayı başardı. Beklenmedik gelişmeler turnuva süresince devam etti ve hem Türkiye hem de Lübnan ilk 8’deki yerlerini koruyarak Almanya’yı turnuvadan eledi. 

Turnuva süresince Türkiye’nin baskınlığı dikkat çekti 

Türkiye’nin turnuvadaki baskınlığı hep devam etti. Çeyrek finallerde 2-0’lık süratli bir zaferle Birleşik Krallık’ı eleyip başarısını devam ettiren temsilcilerimiz, yarı finallerde turnuva gözdesi İspanya’yı alt ederek B Grubu’ndan çıkan Ukrayna’yla karşılaştı. Ukrayna ilk oyunu kazanarak Türkiye’yle finaller arasına iki yengi zorunluluğu koydu. İki galibiyeti kafasına koyan Türkiye, adını finale yazmayı başardı ve son düzlükte Finlandiya ile karşılaştı.  

Türk oyuncular adını tarihe yazdırdı

İki ekip da zorluklarla yılmadan savaşım ediyor hem temiz ve hesaplanmış hamlelerinde hem de kadro kurulumu, seçimler ve yasaklamalar aşaması stratejilerinde eşine zor rastlanır türden beceriler gösteriyordu.  

Türkiye şampiyonluk puanından bir yengi uzaktayken iki ekip da Zoe-Vi seçimlerini kilitledi ve turnuvanın kaderi, şampiyonları aynı iki deste üstünden belirlenmek üzereydi. Desteler fazlaca benzer olsa da iki ülkenin oyun planları daha değişik olamazdı. Finlandiya tahta odaklı bir yaklaşım takındı ve Kozmik İlham’la birimlerini güçlendirip salt taban değerlerle baskı kurmaya çalıştı. Türkiye Yakarma odaklı bir strateji izledi ve erkenden kullandığı Yıldızyapan’la oyun sonlarında kullanıp oyunu kazanmak suretiyle yüksek mana kıymeti olan tehditlerden bir ordu biriktirdi. Sonuçta Türkiye’nin stratejisiyle oyun planı galip geldi ve 3. oyunu da kazanıp 3-0’lık baskın bir zaferle isimlerini LoR Masters Europe: Chronicles of Shurima şampiyonu olarak tarihe yazdırdılar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz