Oyun dünyasının nabzı Next Level Gaming Talks’ta atacak

Intel ESL Gaming Fest 2020 kapsamında düzenlenen Next Level Gaming Talks, oyun dünyasının profesyonellerini gençler ve aileleriyle buluşturmayı hedefliyor. Her hafta YouTube üstünden canlı olarak gerçekleştirilecek sohbetlerde, espor ve oyun endüstrisi hakkında okul öncesi eğitimden kariyere kadar birçok mevzu ele alınacak. 

ESL Türkiye İçerik ve Marka Ortaklığı Direktörü Eren Güncü’nün moderatörlüğünü yapacağı yayınlarda seyirciler konuşmacılara sorularını iletebilecek. Ek olarak, Next in Game internet sayfasına kayıt olarak webinar süresince düzenlenecek etkinliklere katılmak ve çeşitli ödüller kazanmak da mümkün.

Toplam 10 hafta sürecek etkinlik serisinin ilki “#EvdeKal & Oyun Hayatına Giriş Yap” başlığında, 9 Nisan’da gerçekleştirilecek. 

“Oyun dünyası her geçen yıl daha da büyük kitleleri içine alarak genişliyor. Bu genişleme ile pazar çeşitleniyor, yeni kariyer fırsatları ortaya çıkıyor. ESL Türkiye olarak bilhassa gençler ve aileler içinde bu alanda farkındalık yaratmak istiyor, ülkemizin global oyun sektöründe öne çıkmasını hedefliyoruz” diyen ESL Türkiye Genel Müdürü Zirve Demirsar, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Intel ESL Gaming Fest kapsamında yürüttüğümüz çalışmalara bir yenisini ekledik; Next Level Gaming Talks’ta sektör profesyonellerini oyun tutkunlarıyla bir araya getirecek, oyun dünyasıyla ilgili dört gözle beklenen derhal her mevzuyu gündeme taşıyacağız. Böylece oyun sektöründe kariyer hedefleyen gençlerin doğru bilgilere ulaşmasını sağlayacağız. Online buluşmalarımızın ilkinde sektörde yer edinen iş kollarını ve trendleri; evde eğitim, planlama, zaman yönetimi, eğitim kaynakları benzer biçimde temel mevzuları ele alacağız. Burada yapılacak paylaşımlar, oyun dünyasında bir kariyer çizmeyi hedefleyenler için oldukça bilinçlendirici olacak. İlgilenen herkesi www.nextingame.com  üstünden kayıtlarını yaptırmaya ve 9 Nisan saat 13.00’te gerçekleştireceğimiz buluşmaya katılmaya çağrı ediyorum.”

ESL Türkiye İçerik ve Marka Ortaklığı Direktörü Eren Güncü’nün moderatörlüğünde gerçekleşecek Next Level Gaming Talks’un ilk konukları Monster Notebook Pazarlama Direktörü Alper Arin, Riot Games Topluluk Yöneticisi Batuhan Belik, ESL Türkiye Genel Müdürü Zirve Demirsar ve Next in Game Ajans Direktörü Aykut Özdemir olacak. 

9 Nisan’dan itibaren her perşembe günü gerçekleştirilecek olan webinar serisinin sonraki oturumlarında gaming içeriğini idrak etmek ve gelecek tahminleri, spordan espora dijital devrim, oyun sektöründe içerik ve marka ilişkisi, oyun sektöründe nasıl yer alınır, toplumsal medya süreç ve kriz yönetimi, tasarımcılar için evden emek verme disiplini, yazılımcılar için evden emek verme disiplini, markalar ve fenomenler, oyunlaştırma benzer biçimde mevzular masaya yatırılacak. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz