Netmarble “2020 Global Mobil Oyun Yayıncı” listesinde 6’ncı sırada yer aldı

Netmarble, App Annie’nin “2020’nin En İyi 52 Yayıncısı” sıralamasında 6’ncı sırada yer aldığını duyurdu. Adaylar 2019 senesinde global mobil oyun pazarında satışlarına nazaran seçildi.

Mobil uygulama pazarı çözümleme sitesi App Annie’nin yayınladığı veriye nazaran, Tencent, NetEase, Activision Blizzard, Supercell ve Bandai Namco’yu takip eden Netmarble, geçen yıl App Store ve Google Play’deki oyun satışları ile 6’ncı sıraya yerleşti.

“2015 App Annie En İyi 52 Yayıncı” sıralamasında ilk sırada yer edinen Netmarble, 2019 satış sıralaması açıklaması dahil, istikrarlı bir halde global mobil oyun pazarında beş yıl arka arkaya ilk 10 yayıncı sıralamasında yer almayı başardı.

“Bu yıl Netmarble markalarıyla rekabetçiliğimizi güçlendireceğiz”

Netmarble Corp Co-CEO’su Seungwon Lee: “The Seven Deadly Sins: Grand Cross, The King of Fighters ALLSTAR, KOONGYA Draw Party, BTS World ve pek oldukca oyunumuz global pazarda değişik oyun nitelikleriyle inanılmaz sonuçlara ulaştı. Bu yıl A3: Still Alive, Seven Knights Revolution, Ni no Kuni: Cross Worlds ve Stone Age M (geliştirme aşamasında) şeklinde kendi markalarımızı baz alan dünya genelinde meşhur yayınlarımız ile global rekabetçiliğimizi güçlendirmek mevzusuna odaklanacağız” dedi.

Netmarble kısa sürede global pazarda yayınladığı mobil AAA oyunlarıyla büyük başarı elde etmeye devam ediyor. 3 Mart 2020 tarihinde 150’ye yakın ülkede gösterilen Seven Deadly Sins: Grand Cross, bir haftada tüm dünyada üç milyon toplam indirme kaydetti. Ek olarak, Şimal ABD’nın iOS satışlarında 10’uncu olan ve Fransa’nın en üst iki marketinde 1’inci sırada gösterilen oyun, global pazarda popülerlik kazanmaya devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz