Veli Deveciler: Amacımız uzun yıllar Süper Lig'de mücadele etmek

Ligdeki ilk maçında cumartesi günü Aliağa Petkimspor’u konuk edecek Denizli temsilcisi ekibini Altan Erol haricinde tamamen yenilerken; başkan Deveciler, “Ligi sabırsızlıkla bekliyoruz. Bu yıl kadroyu tamamen değiştirdik. Yeni bir kadro kurduk sadece oyuncularımız şehre ve bizlere fazlaca kısa sürede alıştılar. Uzun süredir beraber savaşım eden ekip havasındayız. Zafer Aktaş ve ekibine de güveniyoruz. Aynı sistem ve oyun anlayışıyla yeni sezonda da lige renk katmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

“ÇOK GÜÇLÜ TAKIMLARLA MÜCADELE EDİYORUZ”

“Geçtiğimiz yıl Basketbol Süper Ligi’nde ortaya koyduğumuz bir fikir vardı” diyerek sözlerine devam eden Deveciler, “Misyonumuz anlatmak istedik. Fazlaca kuvvetli bir ligde, fazlaca kuvvetli takımlarla savaşım ediyoruz. Açıkçası fazlaca kolay bir iş değil. Bizim bu yıl ortaya bir proje koymamız gerekiyordu. Bu yıl de buna niyetlendik ve genç, kariyer planlaması meydana getiren, hedefi büyük oyuncularla antak kalma sağladık. Elimizdeki oyuncu grubunun ilerleyen yıllarda fazlaca daha iyi yerlerde olacağını düşünüyoruz. Bu şekilde de yapmak zorundayız. Fenerbahçe , Efes, Galatasaray , Tofaş ve öteki takımlar hepsi de fazlaca kuvvetli ve zor bir arenadayız. Gelen eleştirileri görüyoruz. Onların da haklılık oranı var, hep kazanmak istiyorlar. Fakat böyle bir durum mümkün değil. Bizim hedefimiz Süper Lig ’de uzun seneler savaşım etmek. Burada 5-6 yıl sonrasında kesinlikle başarıyı hedefleyen ve büyük işler meydana getiren bir ekip olacak. Takıma olan görüş açısı değişecek. Bunu yaparken de ekonomik anlamda da sağlam temeller atmak zorundayız” şeklinde konuştu.

ANTRENÖR AKTAŞ: “BU YIL YENİ BİR MİSYONLA YOLA ÇIKIYORUZ”

Merkezefendi Basket’te alıştırmacı Zafer Aktaş yeni sürem öncesi, “Genel olarak hazırlık periyodunda daha ileriye gittik. Mümkün olan her türlü çabayı gösterdiler. Düzgüsel sezonda başlıyor, tüm Denizli halkını maça çağrı ediyorum. Bizimle birlikte olsunlar. Kulüp olarak bu yıl yeni bir misyonla yola çıkıyoruz. İyi bölgelere gelecek oyuncularla savaşan, taraftarın beğeneceği bir ekip halletmeye çalıştık. Deneyim eksikliği var fakat onu da enerji ile kapatmaya çalışacağız. Yabancı oyuncularımızda oldukça genç. Avrupa arenasında kendilerini göstermek için burayı fırsat görüyorlar. Karşılıklı bir fırsat bulunduğunu söyleyebilirim. Sakatlıksız ve kazasız bir hazırlık süreci geçirdik. İyi bir ekibe karşı hafta sonu savaşım edeceğiz. Aliağa Petkim’de bu yıl iyi bir kadro kurdu. Sadece burada coşkulu bir taraftarla lige kazanarak adım atmak istiyoruz” dedi.

ALTAN: “GENÇ VE POTANSİYELLİ BİR KADROMUZ VAR”

Ekip kaptanı Altan Erol ise, “Geçen seneden bir tek ben kaldım. Fazlaca mutlu ve keyifliyim. Genç ve potansiyelli bir kadromuz var. Enerjik bir takımız, bunu da sahaya yansıtacağız. Saha haricinde deneyim eksikliğini kapatmaya çalışıyoruz. Saha içinde elimizden geleni yapacağız. Ağustos’tan bu yana çalışıyoruz. Zamana ihtiyacımız var. Bizlere güvensinler, genç dostlar daha çok sahada kalmış olarak bunu aşacaklar. Güzel bir sürem geçireceğiz. Geçen seneye nazaran daha iyi bir ekip olacağımıza inanıyorum. Bizim için Aliağa maçı fazlaca mühim. Galibiyetle başlarsak fazlaca iyi olacak. Potansiyelli bir ekibiz. İnşallah bu yıl elimizden geleni yapacağız. PAÜ Spor Kompleksi’nde de dolu tribünler önünde oynayacağımızdan asla şüphem yok” diye konuştu.

DHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz