Skandal olay sonrası Ergin Ataman ve Cenk Yıldırım, Spor Kral’e konuştu: Maç dışında tehdit var! – Basketbol Haberleri

 Turkish Airlines EuroLeague’de Playoff 2. Mçaında Ergin Ataman’ın çalıştırdığı Panathinaikos, OAKA’da İsrail ekibi Maccabi’yi konuk etti.

İlk maçı kaybeden Yunan ekibi taraftarlarının da desteğiyle parkeden 95-79′luk skorla galip ayrıldı. Bu sonuçla Panathinaikos, seride durumu 1-1’e getirdi. İlk maçtan itibaren iki ekip içinde gerilmiş anlamış olur yaşanırken 2. maç sonunda skandal bir vaka meydana geldi.

ERGİN ATAMAN’A SKANDAL TEHDİT

Maçın arkasından basın toplantısında açıklamalarda bulunan Panathinaikos başantrenörü Ergin Ataman ise Maccabi teknik ekibinden kendisine yönelik söylenen tehdidi deklare etti ve sert çıktı: Maccabi Tel Aviv teknik ekibinden biri, kim bilmiyorum, ‘İsrail’de göreceksin. Siyonistlerin sana ne yapacağını göreceksin’ dedi. Hadi fakat! Ben Ergin Ataman’ım, Panathinaikos koçuyum, Türkiye Ulusal Ekibi’nın koçuyum. Türkiye vatandaşıyım. Bana hiçbir şey yapamazsınız.’ dedi.

‘KINIYORUZ!’

EUROLEAGUE’DEN SORUŞTURMA

Bu açıklamalardan sonrasında EuroLeague yönetimi hakemleri eleştiren Ergin Ataman ve Panathinaikos hakkında disiplin soruşturması başlatmıştı.

ERGİN ATAMAN VE CENK YILDIRIM FANATİK’E KONUŞTU

Tüm yaşananların arkasından Panathinaikos Başantrenörü Ergin Ataman ve destek antrenörü Cenk Yıldırım, Fanatik’ten Gökhan German’a tüm yaşananları söyledi. İşte German’ın Ataman ve Yıldırım ile konuşmaları;

Panathinaikos-Maccabi maçı sonrası OAKA koridorlarında yaşananların bir kısmı kameralara da yansıdı. Ergin Ataman’ın basın toplantısında kim bulunduğunu bilmediği İsrailli biri tarafınca tehdit edildiğini deklare etti. Bu mevzu hakkında bir oldukça vurgunculuk yapılmış oldu. Vakalar sonrası Ergin Ataman ve Panathinaikos destek antrenörü Cenk Yıldırım ile konuştum.

Skandal olay sonrası Ergin Ataman ve Cenk Yıldırım, Fanatike konuştu: Maç dışında tehdit var

ATAMAN: EUROLEAGUE’İN YAPTIĞI AÇIKLAMA BU RADDEYE GETİRDİ

Ataman, maç sonrası koridorda ilerken bir münakaşa yaşandı. Maccabi ekibinden birileriyle sözlü atışma yaşadık. Sonrasında kim bulunduğunu bilmediğim biri bana, “Tekrar İsrail’e gelemeyeceksin. Siyonizmi görürsün” dedi. Bunun üstüne ben de ‘Kim bu adam. Ne işi var bunun burada. Çıkarın bunu dışarı’ dedim. Adam da oradan, ‘Ben İsrailliyim diye bağırıyor. Videolarda da görünüyor. Sonrasında Türkiye’de maç Belgrad’da diye konuşuyorlar. Maçın Belgrad’da bulunduğunu hepimiz biliyor. Sorun orada aslına bakarsanız. Maç haricinde tehdit var. Ben bir tek hakemler hakkında konuştum. Hele siyonizm ile ilgili tek kelime etmedik. Bunun Maccabi ile bir ilgisi yok. Euroleague’in benim hakkımda yapmış olduğu anlam ifade etmeyen izahat vakaları bu raddeye getirdi. İnsanlar provake oldu” dedi.

YILDIRIM: ‘BİR DAHA İSRAİL’E GİREMEYECEKSİNİZ’ DEDİ

Ergin Ataman’ın Panathinaikos’ta yapmış olduğu Cenk Yıldırım da olayların içindeydi. O da gördüklerini iletti: “Ilk olarak bu adamı tanımıyoruz. O kargaşada yaka kartı bulunduğunu gördüm fakat ne yazdığını göremedim. Fakat teknik kadrodan yada yöneticilerden biri değildi. Yoksa hepsini şahsen tanıyoruz. İlk kez gördüğüm biriydi. Buradaki Yunan gazeteciler onun İsrailli bir medya mensubu bulunduğunu söylemiş oldu. Maç bitimi soyunma odasına giderken bağrışmalar duydum. Ergin Ataman oldukça sinirliydi. Yaklaştıktan sonrasında bu kişinin ‘İsrail’e tekrar nasıl geleceksiniz. İsrail’e gelirseniz görürsünüz’ gibilerinden sözler ettiğini duydum. Bunun üstüne ben de adamı oradan uzaklaştırmaya çalıştım. Hatta ‘dokunma bana’ diye bağırdı. Provaksyon için oradaydı. Bizim oyuncuları ve idarecileri de provake etti. Bizim oyuncular da görmüş oldu vakası fakat onları sakinleştirmeyi başardık. Israrla söylüyorum. İsrail’e tekrar giremeyeceksiniz dedi. Belgrad’da görüşürüz filan demedi”

RUSLAR’I MEN EDİP İSRAİL’İ TURNUVADA TUTANLAR…

Evet durum bu şekilde. Eğer bu dost gazeteciyse Euroleague’in acilen tespit edip gereğini yapması gerekiyor. Ek olarak maç bitimi saha içinde yaşanmış olan münakaşa esnasında bu kez yaka kartı olmayan bir kişinin de Ergin Ataman’a benzer tehditlerde bulunmuş olduğu söyleniyor. Durum aslen vahim. Tüm dünyanın gözünde suçlu olarak görünen bir ülke vatandaşlarının hala insanları tehdit edebiliyor olması da fazlaca cüretkar. Bu cüreti de Ruslar’ı şampiyonadan men edip, İsrail’i turnuvada tutanlardan alıyorlar büyük olasılıkla…

 Skandal olay sonrası Ergin Ataman ve Cenk Yıldırım, Fanatike konuştu: Maç dışında tehdit var

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz