Trabzonspor’un yeni transferi Orsic için olay yorum: Kilit adam olur! – Trabzonspor (TS) Haberleri

Yunan ekibi Panathinaikos’un kaptanlığını icra eden sadece Yeşil-Beyazlılar’la sözleşmesi sona erince boşa çıkan Dimitrios Kourbelis’i haftalar öncesinde Türkiye’ye getiren Karadeniz temsilcisi, 29 yaşındaki ön liberonun transferini resmen açıklamıştı. Peşinden bombalar da art arda geldi. Fırtına, Real Vallodolid’le sözleşmesi sonlanmış olan Joaquin Fernandez’le görüşmelere başlandığını deklare etti, saatler sonrasında da uzun süredir transferi için uğraşılan Southampton’lı Mislav Orsic’le resmi temasların olduğu duyuruldu.

Trabzonsporun yeni transferi Orsic için olay yorum: Kilit adam olur

Yakından tanıyor

Orsic ve Fernandez sıhhat kontrollerinden geçtikten sonrasında Trabzon’a gitti. Ikimiz de bilhassa uzun süredir transferine mesai harcanan Orsic’i ülkesinden kendisini yakından tanıyan birine sorduk. Hırvat gazeteci Vedran Bubble, Trabzonspor’un yıldız transferi Mislav Orsic’i, FANATİK’e yorumladı. Şimdi söz Bubble’da…

İŞTE İLK SÖZLERİ…

Takımına çok büyük kıymet katıyor

Mislav Orsic, şüphesiz Hırvatistan’ın en yetenekli futbolcularından biri. Potansiyelini hâlâ tam olarak göstermemiş olsa da sahadaki muhteşem becerileri, kendisini en iyi profesyonellerden biri olarak kabul ettirmesini sağlamış oldu. Maksimum seviyesinde oynadığı vakit, hızı, tekniği ve taktiksel anlamdaki zekasıyla takımına çok büyük bir kıymet katıyor. Dripling kabiliyeti, bire birdeki hayranlık uyandıran becerileri çoğunlukla savunmayı çaresiz bırakabiliyor. Pas ve oyun görüşü yardımıyla ekip arkadaşlarına pozisyon yaratıyor ve takımının ataklarının şekillenmesinde mesuliyet alıyor.

Irade zayıflıkları var fakat…

Oldukca yönlülüğü, onu daha evvel tanıyan Trabzonspor’un teknik direktörü Bjelica’nın değişik taktiklerine büyük katkı elde edecektir. Her oyuncu şeklinde onun da zayıf yönleri var. Kimi zaman performansı, istikrardan uzak gözüküyor. Müdafa irade zayıflıkları ve baskı altında top yitirme eğilimleri olabiliyor. Sadece Bjelica’nın kanatları altında bu zaaflarını minimuma indireceğini düşünüyorum.

Trabzonsporun yeni transferi Orsic için olay yorum: Kilit adam olur

Emin ve hep motive

Kişilik olarak aşırı istekli ve emek harcama etiği olan bir oyuncu. Emin ve motive. Devamlı sahaya fazladan efor sergilemeye hazır şekilde çıkıyor. Onun profesyonelliği, sahada ekip arkadaşlarına örnek ve liderlik ediyor. Trabzonspor’da pozitif bir tesir yaratacağını ve bunun öteki oyunculara en iyisini yapmak için esin kaynağı olacağına inanıyorum.

Trabzonsporun yeni transferi Orsic için olay yorum: Kilit adam olur

Southampton’a uymadı

Bjelica ile oldukça iyi bir ilişkisi var. Bjelica, ondan nasıl verim alacağını biliyor ve oyuncuyu iyi tanıyor. Aralarındaki bu yakın ilişki ve itimat, Trabzonspor’un gelecek sezonki başarılarında büyük rol oynayacaktır. Hocasının ona takımda kilit bir vazife vereceğini düşünüyorum. Southampton periyodu, o zamanki hocasının futbola bakışıyla uymayıp beklentilerin altında da kalsa da Orsic, Trabzon’da beklentileri fazlasıyla karşılayacaktır.

20 MİLYON EURO…

Trabzonsporun yeni transferi Orsic için olay yorum: Kilit adam olur

Bjelica ikinci kez geçirme etti

Teknik direktör Nenad Bjelica ile Mislav Orsic’in hikayesi 5 yıl öncesine dayanıyor… Hırvat hoca, 2018’de Dinamo Zagreb’in başına geçtikten sonrasında yaz döneminde Orsic’i geçirme etmişti. 2 yıl Zagreb ekibini çalıştıran ve 2 şampiyonluk yaşayan Bjelica’nın planında Orsic’in oranı büyüktü. Yıldız kanat ilk sezonunda 13 gol, 7 asistlik performans sergilerken, 2019-2020’de 21 gol atıp, 10 asist yapmıştı. Bu ikili şimdi de Trabzonspor’da buluştu. Transferinde gene Bjelica’nın kilit rol oynadığı Orsic, yeni sezonda Fırtına’nın hücumdaki en mühim silahlarından biri olacak.

Trabzonsporun yeni transferi Orsic için olay yorum: Kilit adam olur

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz