Beşiktaş’ta ‘çürük’ tartışması büyüyor! Çalımbay’dan Aybaba’ya yanıt… – Beşiktaş (BJK) Haberleri

2023 yılının kasım ayında Beşiktaş’ta teknik direktörlük görevine başlamış olan Rıza Çalımbay’ın siyah-beyazlı takımdaki görevi kısa sürmüş ve tecrübeli alıştırmacı, aralık ayının sonlarında kulüpten ayrılmıştı. Şu anda boşta olan 61 yaşındaki teknik adam, hem kendi kariyeriyle ilgili hem de Beşiktaş’ın mevcut durumuyla ilgili Radyospor’a konuştu.

‘BAŞIMIZA BELA OLDU!’

‘AZERBAYCAN VE İRAN’DAN TEKLİF GELDİ’

Beşiktaş’tan ayrıldıktan sonrasında teklifler aldığını belirten Çalımbay, “Azerbaycan ve İran’dan teklifler geldi. Sadece İran ile İsrail içinde harp durumu ortaya çıktı. Kabul etmedim. Bir de ailemizde bir sıhhat problemi vardı. O nedenle gitmek istemedim. Fakat hayırlısı olsun. Sezona aşırı istekli başlayacağız. Nasıl Sivas’ta ve öteki takımlarda başarı göstermiş olduysak gene aynısını yapmak için başlayacağız” dedi.

Beşiktaşta çürük tartışması büyüyor Çalımbaydan Aybabaya yanıt...

‘ÇÜRÜMÜŞ TAKIM DENİLEMEZ!’

Beşiktaş’ta Fernando Santos’un ayrılığı ilgili yorum yapmak istemediğini ve bu mevzulara girmeyeceğini belirten Rıza Çalımbay, Samet Aybaba’nın “Bu ekip çürümüş” sözüyle ilgili olarak ise, “Hiçbir süre bir takıma çürük denilemez. Ellerinde fırsat vardı, değiştirebilirlerdi. Aktarma yapabilirlerdi. Yaptılar aslına bakarsan. Formsuzluk olabilir, başka bir şey olabilir; fakat çürük denilmez. Bir takıma çürük demek doğru değil. Doğru bir yaklaşım değil. Beşiktaş’ın devamlı hedefi şampiyonluktur. Dışarıdan bir alıştırmacı getirmezlerse, teknik direktörlüğe en yakın isim Serdar Topraktepe. Bizimle de çalıştı. Yetkin bir insan. Elindeki oyuncular da iyi. Bence Beşiktaş’ı uzun solukta çalıştırabilir, iyi şeyler yapabilir” diye konuştu.

ASTRONOMİK TEKLİF!

SEMİH KILIÇSOY SÖZLERİ

Beşiktaş’ta vazife yaparken Semih Kılıçsoy’a derhal talih verdiklerini ve Lugano maçında oynattıklarını hatırlatan Çalımbay, “Her an oyunun kaderini değiştirebilecek bir futbolcu. Ona sahiplenmek gerekiyor. Şu anda millî takıma fazlaca yararlı olabilir. 16 yaşındaki Mustafa Hekimoğlu da talih bulmalı. Özellikli bir santrfor. Serdar Topraktepe onu fazlaca iyi tanıyor. Talih bulursa fazlaca iyi futbolcu olur” sözlerini sarf etti.

Beşiktaşta çürük tartışması büyüyor Çalımbaydan Aybabaya yanıt...

‘ŞAMPİYONLUK SON HAFTA BELLİ OLUR’

Galatasaray ile Fenerbahçe’nin şampiyonluk mücadelesiyle ilgili de yorumda bulunan tecrübeli teknik adam, “Şampiyonluk yarışı ortada görünüyor. Galatasaray iki sezondur fazlaca istikrarlı gidiyor. Fenerbahçe şampiyonluğa daha fazlaca gereksinim duyan taraf, fazlaca hırslılar. Bence şampiyon son hafta belli olacak” şeklinde konuştu.

İSMAİL KARTAL YORUMU

Son olarak Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal’ın son zamanlarda eleştirilmesiyle ilgili gelen bir suali da yanıtlayan Çalımbay, sözlerini şöyleki tamamladı: “Ekip içinde ne yaşandığını kimse bilmesi imkansız. İsmail Kartal, maçı kazanmak için ekibiyle beraber elinden gelen tüm gayreti gösterdi. Eski maçlara baktığımızda İsmail Kartal’ın yapmış olduğu değişimlerle bir sürü maç kazandılar. Bir maç kaybedilince devamlı alıştırmacı suçlanıyor. Sürem başlangıcında bu yana oyuncu değişiklikleriyle kazandırdığı bir sürü maç var.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz