Aboubakar'dan sözleşme açıklaması! Fenerbahçe ve Galatasaray'dan teklif aldı mı?

Beşiktaş ‘ta 3. dönemine süregelen Kamerunlu yıldız Aboubakar, açıklamalarda bulunmuş oldu. Beşiktaş’tan ayrılış biçimiyle ilgili sorulara içtenlikle yanıt veren yıldız golcü öncesiz rakiplerden gelen geçirme teklifi sorularını da yanıtladı.

Aboubakar’ın açıklamaları şu şekilde;

FEDAKARLIK YAPTIM

Burası benim evim. Döndüğüm için oldukça mutluyum. Eski mutlulukları yaşamak ve takıma katkı sağlamak için hazırım. O sürem ulusal takımda bir sakatlık yaşadım. Döndükten sonrasında Sivasspor maçının 45. dakikasında oyundan çıkmak zorunda kaldım. Aslına bakarsak ekip için fedakarlık yapmıştım. Kontratım uzayacak diye oynamamazlık yapmadım. Evet, 30. maçta oynasam kontratım devam edecekti fakat bununla bir bağlantısı yok.

ÇOK İYİ DURUMDAYIM

Fizyolojik olarak oldukça iyi durumdayım. Maçlarda hocamız vazife verirse oynayabilirim. Bu tamamen hocamızın sonucu. İlk şampiyonluğu ve Avrupa’da aldığımız başarıları unutamıyorum. Burada bana gösterilen sevgiye karşılık vermek için elimden geleni yapacağım. Beşiktaş’ta bana gösterilen sevgiye karşılık vermek için elimden geleni yapacağım. Neler yapacağımı görmüş olacaksınız. Buradaki herkesi oldukça özledim. Neco’yu (Necip Uysal’ı) bilhassa oldukça özlemiştim. Futbol değişken bir oyun. Hepimiz hak etmiş olduğu yere gidiyor. Ben de buradayım. Başarılar ve kupalar için buraya geldim. 2020 senesinde da geriden gelip şampiyon olmuştuk hatırlarsanız. İnandığınız süre her şey mümkündür. Her maça sonuna kadar odaklanmalıyız.

https://www.instagram.com/p/Cny4XHXo0iY/

BAŞKA TEKLİFLER DE GELDİ

Premier League’den, başka yerlerden de teklifler vardı fakat ben burayı oldukça iyi bildiğim için Beşiktaş’ı tercih ettim. Buradan ayrılırken, bigün geri dönebilecek şekilde ayrılmıştım. Burayı akrabalarım şeklinde hissediyorum, bu hissiyat oldukça mühim.

SERGEN YALÇIN’LA PROBLEMİM YOK

Sergen Yalçın ile bir problemim yok. Ona büyük saygı duyuyorum. Ona bir tek daha iyi teklifler bulunduğunu söyledim. Ulaşmadan önce Talisca’yla konuşmadım, sakattı şu sebeple takımla beraber değildi. Luiz Gustavo’yla bir konuşmam oldu bir tek. Talisca buraya dönmek isterse elbet çağrıda bulunurum.

HAİNLİK OLURDU

Fenerbahçe menajerim ile görüştü.  Sadece ben Türkiye’de bir tek Beşiktaş’ta oynarım. Türkiye’de Beşiktaş’tan başka bir takıma geçirme olmak hainlik olurdu. Buraya karşı oldukça mühim şeyler hissediyorum. Tüm takımlara saygı duyuyorum fakat Türkiye’de bir tek Beşiktaş’ta oynarım. Beşiktaş taraftarı, takımın 12. oyuncusu şeklinde. Devamlı büyük bir tutkuyla ekibi destekliyorlar. Suudi Arabistan’da durum bu şekilde değil. Beşiktaş taraftarının yarattığı atmosferle kıyaslanamaz bile.

NECİP’E BÜYÜK SAYGI DUYUYORUM

Hayatta tanıştığınız bazı insanoğlu sizin aileniz olur. N’Koudou, Rosier, Necip de benim için o şekilde. Necip’e bilhassa büyük saygı duyuyorum. Rosier kimi zaman şakalaşmaya, dertleşmeye gereksinim duyan bir insan. Rosier ile aramızda neşeli bir ilişki var.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz