Fraport-TAV Antalyaspor Teknik Direktörü Ersun Yanal maçtan sonrasında yapmış olduğu açıklamada, kazanmak için her şeyi yaptıklarını ve onun için savaşım ettiklerini belirtti. Göreve geldiği ilk günden itibaren genç oyuncuları kazanmayı hedeflediklerini sözlerine ekleyen Ersun Yanal, “Bunu da Antalyaspor’un geleceğini kazanmak için planladığımızı belirttik. Türkiye’de futbolun geldiği bölgeler belli. Batmayan, sorun yaşamayan, finansal problemi olmayan kulüp yok ki. Bunlar kulüplerin finansal mevzularda disiplinsizlik, takipsizlik, denetimsizlik, ne derseniz deyin birçok sorun yaşanıyor. Birçok kulüp kapanarak yeni adıyla yeniden açıldı. Ya da 1920-1930 adlarıyla tekrardan açıldı” dedi.

“BU TAKIMI AYAKTA TUTMAK İÇİN GENÇ OYUNCULARA YÖNELMEYİ DÜŞÜNDÜK”

Geçen dönemde başkanlık icra eden Ali Şafak Öztürk yönetimine övgü yağdıran Yanal, “Şafak Bey bu kulübü terk ederek ayrılmadı. Bu kulübe oldukca büyük katkılar vererek ayrıldı. En azından büyük bir yükün altına girerek ayrıldı. Ikimiz de o dönemler transferler mevzusunda oldukca ısrar eden olmadık. Bu ekibi tutmak ve bu ekibi finansal olarak disiplinli bir hale getirmek için genç oyunculara yönelmeyi düşündük. Hatta, aktarma yasağı olan dönemde oyuncularımız sakatlanmalarına ve futbolu bırakma risklerine karşın ellerinden geleni yaptılar” diye konuştu.

“DAHA GENÇ OYUNCULARIMIZ GELECEK”

Yaşanmış olan sorunlara karşın ekibi terk etmediğini de sözlerine ekleyen Ersun Yanal, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Biz planladığımız projelerimizi burada gerçekleştirmek istiyorduk. Bu süreci doğru yönetmeye çalıştık. Bu yıl de gene finansal olarak limitleri aşmadan, genç oyuncularla yola çıktık. Bugün 3 gol atan futbolcu 23 yaşlarında. Daha genç oyuncularımız gelecek. Bu süreçte biz Antalyaspor’un geleceğini kazanmak istedik. Ben futbol adamıyım. Ortalama 30 senedir bu işin içindeyim. Kariyerimde bunu yapmak ve bu şekilde bir kulübü hem finansal açıdan hem de oyuncu donanımı açısından iyi bölgelere getirmek benim vizyonumda var. Bunu daha ilkin yaptım.”

“BU TAKIMA YAZIK ETMEYİN”

Maç sonunda kendisine hakaret edenlere de isyan eden Ersun Yanal, konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Ne idüğü belirsiz, bilgisi olmayan fikri olan, bir tek senelerdir biriktirdiğimiz hiddet ve düşmanlığı sporun içinde tutan ve bu kin, öfkeyle yenilgi yada galibiyete sevinmeden sonuca küfreden bu türlü bir kültürün artık bu ülkeden kalkması gerekiyor. Ne idüğü belirsiz bir adam sonuca kızıyor. Yok böyle bir durum. Bu takıma yazık etmeyin. Bu takımın geleceği bizim için oldukca mühim.”

“TÜRK FUTBOLU BU KADAR HOYRAT BİR ŞEKİLDE YÖNETİLMEMELİ”

Antalya’nın sportif tesislerine de övgüler yağdıran Ersun Yanal, konuşmasını şu şekilde tamamladı:

“Kendi içimizde de gelecek vizyonu olmayan var ise bunu oturur konuşuruz. Ne olacak ilk kere ayrılmıyoruz ki, ilk kere gitmiyoruz. İlk kere bırakmıyoruz. Türkiye Futbol Federasyonu almış olduğu kararlarla birçok engeli aşmamıza da engel oldu. Bundan dolayı tabanın kararlarını da uygulamıyor. Futbolda alınan kararlarda kimse bizim fikrimizi sormuyor. Akşam Fatih Hoca bağırıyor. Bugün ben bir şeyler söyledim. Olursa bakacağız. Türk futbolu bu kadar hoyrat bir halde yönetilmemeli. Bugün sorun Ersun Yanal meselesi değil, sorun ekip meselesi, oyuncu meselesi değil, sorun zihniyet, anlayış, felsefe, bir vizyon meselesi. Gelmeyen kardeşim bu tür insanoğlu burada bulunmayın. Yenmenin de bir adaleti, ruhu olmalı, bedeli olmalı. Bu ne ya. Vahşice yenmenin bedeli yok.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz