Mahmut Recevik: “Ya havaalanında ya da derbide koronavirüse yakalandım”

Galatasaray’da koronavirüse yakalanan ve iyileşen yönetici Mahmut Recevik yaşadıklarını Milliyet’e söyledi. 

Galatasaray’da koronavirüse yakalanan ve iyileşen yönetici Mahmut Recevik yaşadıklarını Milliyet’e söyledi. Recevik, virüsün nasıl bulaştığını bilmiyor fakat şüpheleri var.Sarı-kırmızılı yönetici, “Virüs bir yerden geldi. Sivas’tan dönerken havalimanında çay içtik. 15’inde (15 Mart) Beşiktaş maçı vardı. Protokoldeydik, soyunma odalarına girdik, çıktık. O gün Beşiktaşlı idarecilerle beraberdik. Bizlerden 25, onlardan da 25 şahıs vardı. O günlerde oldu. O gün kendimi fena hissettim. 16’ında iyi değildim. 17’sinde ateşlendim. Ondan sonrasında bu şekilde oldu” ifadesini kullandı.Yanında oturan arkadaşlarına da haber verdiğini dile getiren Mahmut Recevik, “Hiçbirine bir şey olmadı” diye konuştu.Evlerini ayırmalarına rağmen eşinin de kendisinden 6 gün sonrasında kontrol sonucunun pozitif çıktığını fakat ilaç tedavisiyle iyileştiğini özetleyen Recevik, hastalık sürecinde solunum sıkıntısı çekmediğini söyleyerek, “Oksijen yetersizliği yaşamadım. Bir kere ateşim çıktı. Öksürük ilk günlerde günde 5-10 kere bir ihtimal. Tanrı yardım etti. 1 ay daha dinleneceğiz. İlk günler konuşacak halim yoktu” diye söyledi.

“26 gündür evdeyim”

Hastaneye yatmadığını özetleyen Galatasaraylı yönetici, “26 gündür evdeyim ve bir ihtimal bir o denli daha evde kalacağım. Doktorum beni hayata döndürdü. O olmasa kim bilir ölmüştüm” dedi.Son iki yılda devamlı gezi ettiklerini ve bilhassa deplasman dönüşlerinde sabahlara karşı evlerinde olduklarını söyleyen Recevik, vücut direncinin düşmesini ise şu şekilde dile getirdi:“Fazlaca gittik, geldik. Deplasmanlar da bizi yordu. 40 civarı gezi minimum… Gece maç bitiyor ve 02.00-02.30’da evde oluyorduk. Benim de yaşım 60. Kolay bir iş değil.”

Plazması ile ümit olacak

Kendisine 4-5 ilaç verildiğini belirten Mahmut Recevik, bunun etkisiyle iştahın kesildiğini ve 5-6 kilo verdiğini belirtti. Recevik, bu süreçte tat alma duygusunun da kaybolduğuna dikkat çekti. 9 gün sonrasında plazma kan vereceğini özetleyen sarı-kırmızılı yönetici, “Niye vermeyeyim? 2-3 kere vereceğim hatta. Ne kadar isterlerse vereceğim. Başka hastalara bunun faydası ümit ederim olacaktır. Ben eskiden de kan verirdim aslına bakarsan Kızılay’a” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz