Vedat Muriç için Lazio yükleniyor!

Fenerbahçe’de geçen yaz gündemi en oldukca meşgul eden mevzu, Eljif Elmas’ın transferi olmuştu. Makedon oyuncu ile ilgili derhal her gün bir iddia ortaya atılmış, sonunda 16 milyon Euro’ya Napoli’nin yolunu tutmuştu. Bu yaz da benzer bir senaryo Vedat Muriç mevzusunda yaşanacak benzer biçimde duruyor. 25 yaşındaki golcünün menaceri Haluk Canatar, oyuncunun transferdeki önceliğinin İtalya bulunduğunu söylemiş oldu. Derhal peşinden İtalyan basınından mühim bir iddia geldi.

Devler Ligi pozitif yanları

Buna nazaran Lazio, transferde tamamen Vedat Muriç’e odaklanmış durumda. Haberde, ocak ayında Olivier Giroud’ya imza attıramayan Mavi- Beyazlılar’ın artık Muriç’i listenin başına koyduğu kaydedildi. Lazio Yönetimi’nin, koronavirüs sebebiyle İtalya ve Avrupa’da tamamen duran futbolun geleceğiyle ilgili gelişimleri beklediği açıklandı. Ek olarak büyük geçirme için Şampiyonlar Ligi katılımının mühim olduğuna dikkat çekildi. Lazio şu anda puan tablosunda 26 hafta sonunda Devler Ligi potasının 17 puan önünde yer almış olduğu için bu mevzuda rahat.

Pazarlıklar başladı bile

Menacer Haluk Canatar, şu anda aslına bakarsan golcü oyuncu için görüşme ve pazarlıklar yapıldığını söylemiş sadece kulüp adı vermemişti. Bu takımın Lazio olduğu ve geçirme mevzusunda Muriç’i isteyen öteki takımlara oranla avantaj sağlamış olduğu öğrenildi. İtalya ve Avrupa’da futbolun geri dönüşü netleştikten sonrasında Lazio, Muriç’i ekibine katmak için derhal harekete geçecek. Fenerbahçe, yıldız futbolcunun bonservisini 20 milyon Euro olarak belirledi. İtalyan devinin masaya buna yakın bir rakamla oturması planlanıyor.

Lazio’nu kozu İgli Tare!

Haluk Canatar, Muriç’in Arnavut kökenli bulunduğunu; Arnavutluk ile İtalya arasındaki kuvvetli kültürel bağlar sebebiyle oyuncunun bu ülkeyi tercih ettiğini söylemiş oldu. Lazio’nun da bu mevzuda büyük bir pozitif yanları var: İgli Tare… Lazio’nun sportif direktörlüğünü icra eden Tare, Arnavutluk futbolunun en mühim golcülerinden biriydi. 46 yaşındaki sportif direktörün, aynı dili konuşmuş olduğu Muriç transferiyle bizzat ilgilenerek bu işi bir an ilkin bitirmeye çalışacağı kaydedildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz