Ujfalusi çalıştığı en iyi teknik direktörleri açıkladı

Galatasaray’da hem oyuncu olarak hem de yönetimsel anlamda vazife alan efsaneleşmiş adlardan Tomas Ujfalusi, ligimizde daha ilkin Bursaspor forması giymiş Fiorentina’da beraber oynadığı Sebastian Frey’in toplumsal medya üstünden sorularını cevapladı. 

Galatasaray günlerine değinen Ujfalusi, “Orada iki şampiyonluk, iki de kupa zaferi yaşadım. Birinde oynamıyordum. O süre yönetimsel olarak çalışıyordum. Mancini vardı, efsaneleşmiş Taffarel vardı” dedi. 

Bek oynamayı mı stoper oynamayı mı seviyordu sorusunda da Galatasaray günlerine değinen Ujfalusi, “Bek oynamayı sevmiştim zira ileri gidebiliyordum. Fakat özümde devamlı bir merkez oyuncusuydum ki Galatasaray’da orada oynadım. Atletico’da merkezde başlamıştım fakat kimi zaman kanatta da oynuyordum” dedi. 

Prandelli ve Terim

Son olarak kariyerinde çalmış olduğu en iyi teknik direktörleri açıklayan Çek oyuncu, “Beni futbola ve ulusal takıma kazandıran Karel Brückner var. Sonrasında beni sağ kanatta kullanan Cesare Prandelli var. O olmasaydı tüm kariyerim süresince stoper oynardım. Son olarak da Fatih Terim” ifadelerini kullandı. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz