Beşiktaş Kulübü’nün İkinci Başkanı Serdal Adalı, başkanlık adaylığı ile ilgili olarak açıklamalar yaptı.

Beşiktaş Kulübü’nün İkinci Başkanı Serdal Adalı, Beşiktaş kulübüne yararlı olacağına inanması halinde başkan adaylığını ilan edeceğini belirtti.

AA muhabirine yaptığı açıklamalarda Serdal Adalı, “Benim adaylığımın, sayın başkanın (Fikret Orman) adaylık kararıyla bir alakası yok. Her iki kararına da saygı duyarım. Burada önemli olan Beşiktaş’a faydalı olup olmayacağımdır. Beşiktaş’a faydalı olacağıma inandığım anda adaylığımı açıklayacağım.” şeklinde konuştu.

Beşiktaş Kulübü’nde başkanlık yapıyor olmasının kendisi için önemli bir yeri olduğunu söyleyen Serdal Adalı, “Biz daha önceki dönemlerde başkanla karşılıklı rakip olarak seçime girdik. Geçen sene eylül ayında sayın başkanla bir araya geldik. ‘Mevzu bahis Beşiktaş ise gerisi benim için ayrıntıdır.’ dedim. Bugünlere kadar geldik. Beşiktaş başkanlığı herkes için olduğu gibi benim için de büyük bir onur ve gururdur.” sözlerini kullandı.

Fikret Orman’ın ise başkanlığı artık bırakacağını açıklamasına yorum yapan Serdal Adalı, “Açıkçası bu kararı zamansız buldum. Kendisi yedi sene boyunca zorlu koşullarda başkanlık yaptı. Bu sürede de çok önemli, hepimizin gurur duyduğu işlere imza attı. Üzüntüsünü ve tepkisini anlamaya çalışıyorum. Camiamız için hayırlısı olsun.” ifadelerini kullandı.

Fikret Orman’ın yeniden başkanlığa adaylığını koyması durumunda listesinde bulunmak istemeyen Serdal Adalı, şunları ekledi:

“Başkanla sürekli konuşuyoruz. Görüşlerimi de kendisine söylüyorum. Adaylık konusu kişisel bir karardır. Kendisine sadece, yeniden aday olmak isterse beni listesine yazmamasını ve kendisine yepyeni bir liste yapmasını önerdim. Son karar tabii ki kendisinindir. Hukuki olarak hakkı var. Dediğim gibi benim aday olup olmaması konusunda önerim yok. Sadece aday olması halinde yeni yapacağı yönetim kurulu listesinde bulunmayacağımı ilettim.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz