Beşiktaş’ın bedelsiz olarak takımına katmış olduğu 28 yaşındaki oyuncu hem sağ bek hem sol bek hem kanatlar hem de orta saha gibi birkaç farklı yerde oynayabilen ok yönlü bir futbolcu olarak dikkatleri üzerine çekiyor.

Beşiktaş yeni sezon transferleri için yavaş adımlarla gitse bile nokta atışı yapmaya devam ediyor.

Beşiktaşlılar, en son Sivasspor forması giymiş olan Douglas Pereira Dos Santos’u transfer etmişti. Siyah-Beyazlı kulüpten gelen açıklamada ise 28 yaşındaki futbolcu ile 3 yıllık anlaşma yapıldığı belirtildi.

28 yaşındaki yıldız oyuncu Douglas, Sivasspor’daki performansı ile göze girmeyi başarmıştı. Douglas şimdiler ise Beşiktaş’ın yeni ismi olmayı başardı. Tecrübeli oyuncunun asıl mevkiinin sağ bek olması aynı zamanda da çok yönlü olarak oynaması takıma bir avantaj sağlıyor. Başarılı futbolcu Sivasspor döneminde de joker özelliği ile parlıyordu. Douglas, aynı zamanda 2014 yılında transfer olduğu Barcelona’da da ciddi bir kariyer elde etti.

Luis Enrique döneminde kariyerine farklı boyutlar katan 28 yaşındaki başarılı oyuncu, joker kimliğini Katalan devi sayesinde elde etmişti.

Sağ bek, sol bek, orta saha merkez, sağ kanat ve sol kanat olmak üzere ok farklı bölgelerde deneyimli olan 28 yaşındaki deneyimli futbolcu, Abdullah Avcı’nın istediği stile en yakın profillerden biri olması dikkatleri daha çok üzerine çekiyor.

Oyuncularını farklı konumlarda değerlendirmeyi seven ve daha çok tercih eden Abdullah Avcı, üç kupalı uzun sezonda Douglas’ın bu çok yönlü oynayabilme avantajını kullanmayı planlıyor.

Aynı zamanda Douglas sezon için 800 bin Euro gibi güzel bir rakam ile oynayacak. Futbolcu bonservissiz gelmesiyle de önemli bir transfer olarak değerlendiriliyor.

28 yaşındaki deneyimli sağ bek hem Brezilya hem de Türkiye için her zaman istikrarlı bir profil oluşturdu. Sivasspor’da 32 resmi maça çıkan Douglas 3 gol attı. Oyuncu daha önce yetiştiği ülkesinde de Brezilya’da Sao Paulo ve Goias takımlarıyla 5 yılda 133 resmi maça çıkmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz