Kulüp başkanı Ebrar Karakurt itiraflarını peş peşe sıraladı! Filenin Sultanları’nın yıldızı… – Voleybol Haberleri

A Ulusal Hanım Voleybol Takımızın yıldızlarında önde gelen Ebrar Karakurt, Rusya’da Lokomotiv Kaliningrad forması giyiyor. Kariyerine Rusya’da devam edecek olan Karakurt hakkında, Lokomotiv Kaliningrad Başkanı Alexander Kosyrkov dikkat çeken açıklamalarda bulunmuş oldu.

‘Dünya genelinde bir voleybol yıldızıyla çalışmak kolay mı ?’ sorusuna cevap eren Kosyrkov şu ifadeleri kullandı:

“Oldukça kolay. Ebi tam bir ustalaşmış. Her maçta sahada elinden gelenin en iyisini yapıyor. Kimi zaman maçlardan sonrasında asla enerjisi kalmıyor. Sadece bu şekilde bir durumda bile hiçbir hayranını imza için ya da beraber fotoğraf çektirmek için geri çevirmiyor. Ebrar pozitif bir kız. Ekibi harekete geçirebilir ve herkesi havaya sokabilir. Devletimizde birçok insan Ebrar yardımıyla hanım voleyboluna ilgi duymaya başladı. Karakurt ligimize renk kattı. Yalnız oyunuyla değil duygularıyla da ligimizi oldukca daha renkli hale getirdi. Ve bunlar ne kadar oldukca olursa voleybol izleyiciler için, tv yayınları için o denli çekici olur. Buna bağlı olarak voleybolun popülaritesi de artacaktır. Ve sporumuz sponsorlar için daha ilgi çekici hale gelecektir. Onun Lokomotiv’de kalması yalnız bizim için değil tüm Rus voleybolu için yararlı bir gelişme.”

Merih Demiral gelen telefonu deklare etti

‘EBRAR PARAYI ÖNEMSEMİYOR’

‘Ebrar Karakurt, Lokomotiv ile olan sözleşmesini uzattı. Onu takımda tutmak zor muydu?’ şeklindeki soruya da cevap veren Kosyrkov, sözlerini şöyleki sonlandırdı:

“Normal olarak Ebrar’ın takımımız için oynamaya devam etmesini istedik. Fakat o da Kaliningrad’da kalmak istiyordu. Doğrusu isteklerimiz birbiriyle örtüştü. Ebrar; Lokomotiv’de kendini rahat hissediyor, şehrimizi seviyor. Genel olarak Ebi için finansal kısım en mühim kısım değil. Sonuçta burada mesela Türkiye ya da İtalya’da alabileceği para için oynamıyor. Onun için mühim olan kulüpteki atmosfer ve etrafını saran insanoğlu. “

EFES KADROYU DEĞİŞTİRİYOR

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz