Naz Aydemir Akyol yuvaya döndü – Voleybol Haberleri

Yeni sürem çalışmalarını sürdüren Eczacıbaşı Dynavit bu kapsamda, altyapısından yetiştirdiği ve 2004-2009 sezonları içinde formasını giyen tecrübeli pasör Naz Aydemir Akyol’u ekibine dahil etti. Eczacıbaşı Spor Kulübü Başkanı Faruk Eczacıbaşı, transferle ilgili yapmış olduğu açıklamada, “Kulübümüzün kültürünü oldukça iyi bilen altyapımızdan yetiştirdiğimiz kıymetli pasörümüz Naz’ın yine yuvasına dönmesinden dolayı oldukça sevinçliyiz. Naz’la beraber güçlenerek yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Geçirme ile ilgili görüşlerini aktaran Naz Aydemir Akyol, “Voleybola 9 yaşlarında başladığım yere yine dönüyor olmak benim için oldukça büyük bir mutluluk. Turuncu beyazlı renkleri giyeceğim için oldukça mutluyum. Ümit ederim uzun süreden beri kazanmadığımız başarılara bu sezonda hep beraber ulaşırız” şeklinde konuştu.

Eczacıbaşı Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Karamercan ise, “Naz, altyapımızda yetişmiş oldukça kıymetli bir sporcumuz. Kendisini 15 yaşından beri yakından tanıyorum. Naz’ı takip ettiğimiz seneler süresince devamlı Türk voleyboluna büyük bir kıymet kazandırmış olmanın mutluluğunu yaşadık. Kulübümüzde forma giymediği zamanlarda bile biz onu devamlı Eczacıbaşı’lı olarak gördük. Dünyanın sayılı antrenörleriyle emek harcama imkanını bulmuş olduğu için kendi alanının dünyada sayılı sporcularından biridir. Yine yuvasına dönmüş olmasından dolayı büyük mutluluk duyuyorum” diye konuştu.

Naz Aydemir Akyol kimdir?
1990 doğumlu ulusal ekip oyuncusu Naz Aydemir Akyol 188 santimetre uzunlukta ve pasör olarak vazife yapıyor. Kariyerine Eczacıbaşı Spor Kulübü’nde başlamış olan tecrübeli pasör, kariyeri süresince, Eczacıbaşı, Fenerbahçe ve Türk Hava Yolları takımlarında oynadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz