İstanbul Challenger 75. TED Open Uluslararası Tenis Turnuvası’nda şampiyon Damir Dzumhur – Tenis Haberleri

QNB Finansbank’ın desteğiyle düzenlenen İstanbul Challenger 75. TED Open Tenis Turnuvası’nda şampiyon belli oldu. İstanbul Tenis Eskrim Dağcılık Kulübünün ev sahipliğinde organize edilen QNB Finansbank İstanbul Challenger 75. TED Open Internasyonal Tenis Turnuvası’nın finalinde Bosna Hersekli Damir Dzumhur ile Slovak Lukas Klein karşılaştı. Dzumhur, oldukça çekişmeli geçen ve 1 saat 32 dakika devam eden savaşım sonunda rakibi Klein’ı 7-6 ve 6-3 ile yenik ederek turnuvada mutlu sona ulaşan isim oldu.

Şampiyon tenisçi ödülünü QNB Finansbank Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Aras ve TED Spor Kulübü Başkanı Prof. Dr. Mehmet Tınaz’ın elinden aldı. Turnuvada ikinci olan Slovak Lukas Klein ise ödülünü QNB Finansbank Genel Müdürü Yaşam Tan’dan teslim aldı.

Ek olarak 10 Eylül Pazar günü oynana final maçından öncesinde dünyaca meşhur tenisçi Mansour Bahrami ve QNB Finansbank Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Aras bir gosteri maçı düzenledi. İstanbul Challenger TED Open Internasyonal Tenis Turnuvası, ödül törenlerinin arkasından Enbe Orkestrası’nın verdiği konser ile sonlandı.

ÇİFTLERDE ŞAMPİYON SKANDER MONSOURİ / LUKE JHONSON

İstanbul Challenger 75. TED Open Internasyonal Tenis Turnuvası çift erkekler finalinde rakiplerini yenen ikilisi turnuvayı şampiyon olarak tamamlarken, finalist Sander Arends /Aisam-Ul-Haq Qureshi ikilisi oldu. Erkekler tenisinin mühim isimlerini ağırlayan organizasyonda Türk tenisçiler Yankı Erel Cem İlkel, Altuğ Çelikbilek, Koray Kırcı ve Ergi Kırkın savaşım ederken, yurt dışından efsaneleşmiş Bjorn Borg’un oğlu Leo Borg ve geçen senenin şampiyonu Radu Albot ile beraber Kimmer Coppejans ve Kwon Soonwoo şeklinde yıldızlar korta çıktı.

İstanbul Challenger 75. TED Open Uluslararası Tenis Turnuvası’nda şampiyon Damir Dzumhur

TÜRK SPORUNU DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ

QNB Finansbank Genel Müdürü Yaşam Tan ödül töreni sonrasında yapmış olduğu açıklamada, “İstanbul Challenger 1946 yılından beri Türkiye’de asla aksamadan internasyonal olarak düzenleniyor. Bu hususi organizasyona katılan ve dereceye giren tüm sporcuları kutlama ediyorum. Oldukça çekişmeli maçlara şahit olduk, katılımcılar için oldukça coşku verici bir organizasyon oldu,” dedi.

Tan sözlerine şöyleki devam etti:

“Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 100. yılına yakışır bir tunuva oldu. Yurtiçinden ve yurtdışından bir birinden kıymetli tenisçiler şampiyon olmak için mücade etti. Tenisseverlerin ilgisi de oldukça yüksekti. Hanım, adam ve çocuk her yaş grubundan sporsever ile bir arada olmak bizleri de oldukça keyiflendirdi. Bu açından oldukça mutlu olduğumu ifade etmek isterim. Spor faaliyetleri ülkemizin tanımı için oldukça mühim bir role haiz. Ek olarak sporun iyileştirici bir gücü var ve tüm dünyada insanları birleştiren, onları mutlu eden aktivitelerin başlangıcında geliyor. Dolayısıyla kurumlar için de toplumun tüm katmanlarına ulaşmak için en iyi yollardan biri spora yatırım yapmak. QNB Finansbank olarak sürdürülebilirlik anlayışımız kapsamında elimizi taşın altına koyup Türk sporunu desteklemeye devam ediyoruz. Sürdürülebilirlik stratejimizin bir parçası olarak içinde bulunduğumuz toplumun yararı için bir tek finansal değil, bununla beraber çevresel, toplumsal ve etik açıdan uzun vadeli değerler yaratmak. Bu anlayışla bireylerin kişisel ve fiziki gelişimde pozitif etkiye haiz olan spor faaliyetlerini, daha geniş kitlelere ulaştırmak istiyoruz. İstanbul Challenger TED Open Internasyonal Tenis Turnuvası bu alanda ülkemizdeki en mühim organizasyonlardan biri. Ülkemizin tanıtımı açısından büyük yarar sağladığına inanıyorum. Hem Türk sporun gelişmesi hem de ülkemizin internasyonal arenada kendini tanıtmasına vesile oluyor. İstanbul Challenger 75. TED Open Internasyonal Tenis Turnuvası’nda savaşım eden ve dereceye giren tüm sporcuları bir kez daha kutlama ediyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz