“Trabzonspor için kesinlikle Mensah!”

Futbola yeniden dönmek için çeşitli tarihlerin konuşulmuş olduğu şu dönemde kulüpler de boş durmuyor. Haklı olarak bu boşlukta geleceğe dönük planlamalar yapıyorlar. Doğal ki bu planlamanın içinde kadro mühendisliği oldukça mühim. Trabzonspor özelinde baktığımızda önder konumdaki Karadeniz ekibinde orta alanda tehlikeli sonuç kararlar alınabilir. Kayserisporlu Mensah’ın adını bir oldukça kulübün sıralamasında gördük. Sorduğunuz soruya da cevabım ‘Mensah’ olacak.

Alyapıdan bile dolabilir

‘Niye?’ derseniz, Trabzonspor kadrosunda Ndiaye’nin yerini doldurabilecek düzeyde adlar var. Üstelik Senegalli yıldızın, 2 yıl öneki görüntüsünde olmadığını da kabul etmekte fayda vardır. Şu demek oluyor ki oldukça koşan, savaşım eden oyuncu tipi bulmak nispeten kolay. Hatta bazı mevkiilerden devşirme bile yapabilirsiniz. Üstelik kuvvetli altyapıdan gençler de bulmak mümkün. Bordo-Mavili kulübün yakın geçmişinde, verilen şansı oldukça iyi değerlendiren adlar var. Devamı da ne olursa olsun gelecektir.

Sosa’yı da rahatlatır

Mensah ise oldukça değişik bir isim. Bir ihtimal aksini düşünenler, Türkiye serüveni için bal yapmayan arı diyebilirler. Fakat bu kalitenin, bana nazaran iyi bir 11’de gerçek kabiliyetlerini sergileyeceğini düşünüyorum. Şu demek oluyor ki, lig sonuncusu Kayserispor’da dahi çıkmış olduğu 20 maçta 3 gol, 8 asistlik skor katkısı elde eden Mensah, Trabzonspor şeklinde bir takımda oldukça daha iyisini yapmış olacaktır. Öte taraftan Mensah transferi bir taraftan da Sosa’nın ilerleyen yaşını düşünürsek, kulübün elini de fazlasıyla kuvvetlendirir. Bununanlamı Sosa’yı dışlamak ya da pazarlık enerjisini zayıflatmak değil, hem Arjantinli’yi saha içinde desteklemek hem de alternatifini yaratmak demek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz