Galatasaray’ın yardımcı antrenörü Levent Şahin BtcTurk Yeni Malatyaspor maçı sonrasında açıklamalar yaparak, “Haftaya Fenerbahçe derbisinde böyle olmaz” dedi.

Levent Şahin hakemin verdiği kararlara vurgulama yaparak, “Hatalı olduğunu düşündüğümüz kararlardan bahsedince ceza alıyoruz. Çok bir şey söylemeyeceğim. Düdükten sonra topa vurulan pozisyonlar, bize göre yanlış pozisyonlarda verilenler. Sırtı dönük santrforun müdahalesine verilen karar bir yana, oyuna bakmamız gerek.” şeklinde konuştu.

Aynı zamanda maç ile ilgili olarak da yorum yapan Levent Şahin, “Oyuna baktığımızda, oyun kalitesi veya mücadele anlamında gel-giti olan bir maçtı. Belli anlarda Malatyaspor’un, belli anlarda bizim üstünlüğümüz vardı. Daha net pozisyonlar bulan bizdik, bunları değerlendirseydik, daha farklı şeyler konuşacaktık. Ne olursa olsun oyunda kalmalıydık. Duran toplarda daha konsantre olup bu tip pozisyonlar vermemeliydik. Değerlendiremediğimiz ataklar sonrası oyun bu hale geldi.” ifadelerini kullandı.

Önümüzdeki günlerde yapılacak olan Fenerbahçe derbisi ile ilgili de konuşan Şahin, “Önümüzdeki hafta böyle bir Galatasaray izlettirmeyeceğiz. Belhanda ile ilgili doktorlar gerekeni yapıyor, hafta içi bilgi veririz. Haftaya daha iyi bir Galatasaray olacak.”dedi.

Levent Şahin, bir gazetecinin sormuş olduğu “Takımın gelecek hafta oynayacağı derbi müsabakasını düşünüp düşünmediğine” sorusuna verdiği yanıt şu şekilde oldu:
“Burada rotasyona gittik. Önümüzdeki maçları da düşünerek rotasyona gittik. Ben onunla çok fazla bağlantılı olduğunu düşünmüyorum. Son vuruşlar birazcık daha kaliteli olabilirdi. Özellikle bizim takımımızdaki oyuncuların bunları yapmaması gerekiyordu. Dediğim gibi eğer onlar gol olsaydı skor ve sonuç farklı olacak, burada da çok farklı şey konuşacaktık ama maalesef son dakikada duran toptan yenilen gol sonucu buraya kadar getirdi.”

Yine bir başka gazetecinin yönelttiği “Falcao’yu derbiye mi sakladınız?” sorusuna da Levent Şahin, “Bir kere Galatasaray takımı olarak hiçbir takımı önemsememezlik yapmıyoruz. Her rakibimize duyduğumuz saygıyı burada da Malatyaspor’a karşı duyduk. Sonuçta bir rotasyon oldu. Dinlendirilmesi, korunması gereken oyuncular vardı. Onlardan biri de Falcao’ydu. Bugün belki o oynasa o da bunları kaçırabilirdi. Dediğim gibi sonuçta eğer onları atmış olsaydık şu an bunları konuşmuyor olacaktık.”şeklinde cevap verdi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz