Çağdaş Bodrum Spor galibiyet serisi istiyor – Basketbol Haberleri

Basketbol Süper Ligi’nde geçen hafta Darüşşafaka galibiyetiyle averajla düşme hattından çıkan Modern Bodrum Spor, seri yakalayarak alt sıralardan uzaklaşmayı istiyor. Ligde 12 Şubat Pazartesi günü Bursaspor’u konuk edecek Bodrum ekibinde alıştırmacı Ahmet Çakı, “Ligde üst üste oldukça ciddi takımlarla oynadık. Bilhassa Aliağa Petkimspor maçı ile süregelen seride bu ligin tecrübeli ekipleri Anadolu Efes, Fenerbahçe, Türk Telekom ve Darüşşafaka’yla karşılaştık. Lig sıkıntılı, bizim takımın açıkçası Play-Off’la falan işimiz yok. Bizim ihtiyacımız olan şey her maçı tek tek bakıp her hafta kazanmak. Şimdi önümüzde oldukça mühim Bursaspor maçı var tüm isteğimiz kendi evimizde daha doğrusu Muğla’da en iyi şekilde oynayarak üst üste ikinci galibiyetimizi almak” dedi.

Bursaspor müsabakasını kazanarak ulusal araya galibiyetle girmek istediklerini belirten Çakı, “Bizim yalnız müdafaayı birazcık daha iyi yapmış olup maçları kazanma noktasında daha akıllı olmamız lazım. Bursaspor müsabakasını inşallah kazanarak ulusal ekip arasına o şekilde gireriz. Biz ligin 15’incisiydik. Darüşşafaka önündeki galibiyetle şu an Merkezefendi ile aynı galibiyetteyiz. Gayemiz bir yengi daha alıp oradan uzaklaşmak. Onun haricinde başka bir sıralamayla açıkçası şu an ilgilenmiyoruz. Zira sıralamaya, rakibe bakarsanız bu sizi yanıltır. Bugüne dek düşen takımlar hep bu şekilde düşmüştür. Aşağıya değil de hep yukarıya bakarsanız genel anlamda sonucu alamazsınız. Ben ısrarla yukarıya bakmamayı kendi takımıma bakmayı yeğliyorum” diye konuştu.

JOHNSON: “İYİYE GİDİYORUZ”

Modern Bodrum’un skorer isimlerinden Jaron Johnson, her hafta daha iyiye gittiklerini dile getirdi. Johnson, “Ekip maçtan maça daha iyiye gidiyor, her geçen gün daha iyiye giden bir grafiğimiz var. Bir tek maçtan maça, adım adım düşünüyoruz. Her maça sıkı çalışıyoruz, iyi çalışıyoruz ve söylediğim benzer biçimde günden güne daha iyiye gidiyoruz. Son dönemde şutlarım giriyor, özgüvenim yerinde, ekip dostlarım bana destek oluyor. Son maçta iyi oynadık yine son maçtaki benzer biçimde iyi bir performans sergilemek istiyoruz. Bunun için de çalışmaya devam ediyoruz. Ikimiz de sıralamaya baktığımızda oldukça fazla fark olmadığını görüyoruz. Birkaç maç kazanarak işler değişebilir aniden yukarılara çıkabiliriz ve buna inanıyoruz. Eğer işler istediğimiz benzer biçimde giderse iyi bir Play-Off ekibi olacağımıza inanıyoruz” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz