Real Madrid’e bir Türk daha! Arda gibi Barcelona’yı reddetti – Basketbol Haberleri

Türk futbol tarihinin en görkemli transferlerinden birine hemen hemen daha yeni şahit olmuşken bu kez basketbol dünyasında çarpıcı bir gelişme yaşandı.

14 yaşındaki Ömer Kutluay, Real Madrid basketbol takımının altyapısına aktarma oldu. İbrahim Kutluay, toplumsal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda oğlunun yeni macerasına destek verdiğini belirtti.

F.BAHÇE’YE MÜJDELİ HABER

ARDA GÜLER DE MADRID’İ SEÇMİŞTİ!

Temuz ayının başlangıcında Fenerbahçe’den ayrılma sonucu alan ve Real Madrid’e imza atan arda Güler’in aktarma süreci oldukça konuşulmuştu.

La Liga’nın iki devi Real Madrid ve Barcelona, Türk yıldız için kapışmış ve genç oyuncu, Barcelona’yı redderek Madrid ekibiyle 6 senelik sözleşme imzalamıştı.

Real Madride bir Türk daha Arda gibi Barcelonayı reddetti

BARCELONA’YI REDDETMİŞTİ

Ulusal futbolcumuzun yer almış olduğu bu zamanı aktarma çalımının arkasından Barcelona cephesinden de mevzuyla ilgili izahat gelmişti. Başkan Laporta, “Arda Güler için aktarma savaşına girebilirdik fakat vazgeçtik. Şundan dolayı Real Madrid geldi ve oldukça daha çok para ödedi. Belli kriterlerimiz var ve buna saygı duyuyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

İBRAHİM KUTLUAY’IN OĞLUNDAN BENZER TRANSFER

Arda Güler transferinde yaşananların benzeri basketbol dünyasında meydana geldi. Anadolu Efes altyapısından yetişen İbrahim Kutluay’ın oğlu Ömer Kutluay, Real Madrid’e imza attı.

Arda Güler benzer biçimde Madrid ekibine aktarma olan 14 yaşındaki Ömer Kutluay da bu seçimini Barcelona’dan gelen teklifi redderek yapmış oldu.

Real Madride bir Türk daha Arda gibi Barcelonayı reddetti

SOSYAL MEDYA HESABINDAN PAYLAŞTI

İbrahim Kutluay toplumsal medyasında oğlunun transferi ile ilgili olarak, “Sporculuk hayatımda başarının ve heyecanın her türlüsünü yaşadığımı düşünüyordum fakat insanoğlunun oğlunun macerasına tanıklık etmesi bambaşka bir duyguymuş. Cesaretle çıktığın bu yeni yolculuğunda, hayallerinin peşinden giderken sonuna kadar yanındayım oğlum. Dünyanın en büyük kulübünün formasını giyeceğin için seninle gurur duyuyorum.” ifadelerini kullandı.

Real Madride bir Türk daha Arda gibi Barcelonayı reddetti

ARDA GÜLER’DEN HOŞGELDİN MESAJI

Arda Güler, kendi benzer biçimde Real Madrid’i yeğleyen Ömer Kutluay’a videolu bir halde sefalar getirdin mesajı yayınladı.

TRANSFER BİTİYOR

Real Madride bir Türk daha Arda gibi Barcelonayı reddetti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz