Oğuz Savaş’ın yeni adresi belli oldu – Basketbol Haberleri

Bu sürem Türkiye Basketbol Ligi’nde savaşım edecek olan Çayırova Belediyesi Basketbol Ekibi, tecrübeli basketbolcu Oğuz Harp ile sözleşme imzaladı.

İki yılda iki şampiyonluk kupası kazanarak adını ilçenin spor geçmişine altın harflerle kazıyan Çayırova Belediyesi Basketbol Ekibi, yeni sürem öncesinde ekibine takviye halletmeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta 5’i iç geçirme olmak suretiyle yeni sürem kadrosunda yer alacak 7 oyuncuyu birden duyuran Çayırova Belediyesi, geçtiğimiz günlerde de genç beceri Enes Bayraktar ile sözleşme imzaladığını açıklamıştı. Bu sürem savaşım edeceği Türkiye Basketbol Ligi için iddialı bir kadro kuran Kocaeli temsilcisi, devasa bir transfere imza attı. Türk basketbolunun yetiştirdiği en mühim adlar içinde yer edinen ve A Ulusal Basketbol Ekibi formasını yüzlerce kez terletmiş tecrübeli pivot Oğuz Harp, önümüzdeki sürem Çayırova Belediyesi forması giyecek.

2010 senesinde dünya ikincisi olan A Ulusal Basketbol Ekibi’nın bir parçası olan ve bugüne dek Fenerbahçe, Darrüşafaka, Beşiktaş, Bursaspor ve Bahçeşehir Koleji şeklinde köklü takımların formasını giyen Harp, birbirinden mühim madalyalar kazanmıştır. 36 yaşındaki Oğuz Harp, kariyeri süresince 6 kez Basketbol Süper Ligi şampiyonluğu, 4 Türkiye Kupası, 4 Türkiye Basketbol Süper Kupası ve Bahçeşehir Koleji ile 2022 senesinde FİBA EuroCup şampiyonluğu yaşadı. Fenerbahçe ve Darrüşafaka formalarıyla Euroleague de de boy gösteren Harp, 2010 Dünya Kupası’nda gümüş madalya kazanan 12 Dev Adam’ın mühim isimlerindendi.

SÜPER LİG’E GELMEYE İKNA OLDU

Oğuz Savaşın yeni adresi belli oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz