Red Bull Half Court’ta kupanın sahipleri belli oldu – Basketbol Haberleri

Sokak kültürü ile basketbolu birleştiren ve her yıl amatör basketbolcuların kabiliyetlerini sergilediği Red Bull Half Court’ta Türkiye şampiyonları belirlendi. İstanbul’da gerçekleşen final müsabakaları sonucunda hanımlarda Mustafa Kemal Atatürk Üniversitesi, erkeklerde ise Celal Bayar Üniversitesi ekibi kupanın sahibi oldu.

Red Bull Half Court Türkiye Finali’nde, final etabına yükselme başarısı gösteren 8 hanım ve 8 adam basketbol ekibi kabiliyetlerini sergiledi. Hanımefendiler finalinde Mustafa Kemal Atatürk Üniversitesi, Gazi Üniversitesi’ni uzatma devresi sonunda 6-4’lük skorla yenik edip zafere ulaşırken, erkekler finalinde ise Celal Bayar Üniversitesi, Beykoz Üniversitesi’ni 17-11’lik skorla yenerek kupanın sahibi oldu.

Red Bull Half Court’ta kupanın sahipleri belli oldu

İlgiyle takip edilen Half Court’un finalinde kıyasıya geçen müsabakaların yanı sıra hanım ve adam kategorilerinde üç sayı yarışması da yapılmış oldu. Hanımlarda üç sayı mücadelesinin galibi Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nden Simay Naz Öget olurken, erkeklerde kazanan isim Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden Atahan Ergül oldu. Etkinlik kapsamında düzenlenen smaç yarışmasında ise Doğuş Üniversitesi’nden Muhammed Sanyang galip geldi. Organizasyonda Alper Biçen’in de katılmış olduğu şov maçı ve Ege Çubukçu konseri de seyirciler tarafınca yoğun ilgi görmüş oldu.

Hanım ve adam kategorilerinin kazanan takımları Eylül ayında Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da gerçekleşecek olan Red Bull Half Court Dünya Finali’nde ülkemizi temsil etmeye hak kazanmıştır.

Red Bull Half Court’ta kupanın sahipleri belli oldu

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz