7 yıl sonra Filenin Sultanları kadrosunda yer almayan Simge Aköz’den açıklama: ‘En büyük hayalimdi’ – Voleybol Haberleri

2024 VNL’e çeyrek finalde veda eden ve 2024 Olimpiyatları için sıkı bir hazırlık süreci geçiren, A Ulusal Hanım Voleybol Takımımızın, 2024 Olimpiyat Oyunları’nda savaşım edecek ekibi açıklandı.

Mevcut kadroda İlkin Aydın ve Simge Aköz’ün yer almaması fazlaca konuşuldu, toplumsal medyada epey tartışıldı. Simge Aköz, 7 yıl sonrasında ilk kez bir resmi organizasyonda Ulusal Ekip forması giymeyecek.

‘Emirlere uy!’

AKÖZ’DEN AÇIKLAMA

Yaşananlar sonrası Aköz, Instagram hesabından bir izahat yayınladı. Aköz’ün paylaşımında şu ifadeler yer aldı:

“Her insana merhaba,
2017 yılından itibaren Ay-Yıldızlı formayı her daim büyük bir gurur ve aidiyetle temsil etmiş bir sporcu olarak, savaşım ettigimiz sayısız turnuva ve kazandığımız madalyaların yanı sıra 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda yükseltmiş olduğumuz çıtayı daha da yukarıya taşımak ve 2024 Paris Olimpiyatları’nda ülkemizi büyük başarılarla gururlandırabilmek en büyük motivasyonum ve hayalimdi. Fakat, teknik ekibimizin almış olduğu kararlar neticesinde kadroda yer alamayacağımı üzülerek belirtmek durumundayım.

Sultanlar Ligi ve Milletler Ligi’nin arkasından, kendimi hem fizyolojik hem de mental olarak Paris Olimpiyatları için hazır hissettiğim bir dönemde, ulusal formamızı olimpiyat sahnesinde ikinci kez taşımayı fazlaca istesem de teknik ekibimizin almış olduğu karara saygı duyuyorum.

Olimpiyatlarda canım ekip arkadaşlarıma yürekten başarılar arzuluyorum. Gönül isterdi ki ortak hayallerimizi beraber gerçekleştirelim fakat sizlere olan inancım ve güvenim tam. Bu büyük organizasyonda Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edeceğinize ve bizlere gurur yaşatacağınıza inanırım. Kalbim sizinle…”

7 YIL SONRA BİR İLK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz