Tijana Boskovic ve Giovanni Guidetti’den Türkiye itirafı! Filenin Sultanları… – Voleybol Haberleri

A Ulusal Hanım Voleybol Takımımız, 20-23 Haziran 2024 tarihlerinde Bangkok’ta düzenlenecek Milletler Ligi Finalleri’nde savaşım edecek. Çeyrek finaldeki rakibimiz ise Polonya.

Bir taraftan da 2024 Paris Olimpiyat Oyunları için de coşku dorukta. Filenin Sultanları’nın eski, Sırbistan’ın da şimdiki başantrenörü Guidetti dikkat çeken açıklamalarda bulunmuş oldu.

ÜÇÜNCÜLÜĞE GERİLEDİK

‘TÜRKİYE HALA FAVORİ’

“Bu yılki olimpiyatlar şu ana kadar düzenlenmiş en üst düzey olimpiyatlar olacak bu sebeple eleme sistemi değişti. Afrika ekibi olarak Kenya ve organizatör olarak Fransa var. Bu 2 takımın haricinde öteki 10 ekip dünyanın en iyi 10 ekibi olacak.” diyen Guidetti Türkiye’nin hala favori bulunduğunun altını çizerek şu ifadeleri kullandı:

“Kesinlikle Türkiye büyük bir favori bu sebeple geçtiğimiz yıl her şeyi kazandılar, oldukca iyi bir iş çıkarıyorlar. Brezilya mükemmel bir VNL geçiriyor, İtalya bir öteki büyük favori. ABD tarihsel olarak bir olimpiyat ekibi. Polonya bu yıl VNL’i kazanırsa şaşırmam, aynı şekilde Brezilya da VNL’i kazanırsa sürpriz olmaz bu sebeple oldukca iyi oynuyorlar. Sırbistan olarak ise en büyük madalyayı ümit ediyoruz.”

HEYECAN DORUKTA

Sırbistan Ulusal Ekibi’nın yıldızı Boskovic de Türkiye hakkında şu sözleri kullandı:

“En tepede İtalya, Brezilya, ABD, Çin, Türkiye mükemmel oynuyor. Şu demek oluyor ki final ve altın için zor bir yolumuz olacak.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz