Filenin Sultanları, çeyrek finalde Polonya ile eşleşti – Voleybol Haberleri

Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’nda ülkemizi temsil edecek A Ulusal Hanım Voleybol Takımımız, Milletler Ligi (VNL) 3. haftası son maçında namağlup önder Brezilya’yla karşılaştı. Finallere kalmayı garantileyen VNL son şampiyonu Filenin Sultanları, olimpiyat şampiyonluğunun iddialı ekibi Brezilya’ya 14-25, 14-25, 19-25’lik setlerle 3-0 yenik oldu… Bu sonuçla Ay-Yıldızlılar, turnuvanın grup aşamasını 12 maçta 8 yengi, 4 yenilgi, 25 puanla, 6. sırada tamamladı.

Çeyrek finalde rakip Polonya

Dünya Grand Prix adıyla yapıldığı dönem 2, ve Milletler Ligi adıyla düzenlenen süreçte de 6 olmak suretiyle 8. kez finallerde yer alacak Filenin Sultanları çeyrek finalde de 3. sırada yer edinen Polonya’yla eşleşti.. Milletler Ligi Final Grubu 20-23 tarihlerinde Tayland’ın başkenti Bangkok’ta oynanacak.

Filenin Sultanları, çeyrek finalde Polonya ile eşleşti

Brezilya, önder gidecek

Türkiye’nin 11. maçta Çin’e yenilmesiyle ele geçirdiği bayanlar dünya sıralaması liderliğini perçinleyen Brezilya ise 12’de 12 yaparak finallere önder olarak gidecek.

Kuralar 19 Haziran’da çekilecek

Öte taraftan Milletler Ligi’nde alınan sonuçlar doğrultusunda, oluşan dünya sıralaması sonrası, İtalya, Çin, Japonya, Hollanda ve Kenya, Paris 2024 bileti alan son 5 ekip oldu, Fransa ev sahibi kontenjanından olmak suretiyle Dominik, Sırbistan, Türkiye, Brezilya ABD ve Polonya Paris 2024 Olimpiyat Oyunları kotası almayı başarmıştı. Olimpiyat voleybol kuraları ise 19 Haziran’da çekilecek.

SANTARELLI DUYURDU!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz