Filenin Sultanları’nda Daniele Santarelli’den alkışlanacak hareket! Yeşil kart gördü… – Voleybol Haberleri

FIVB Voleybol Milletler Ligi’nde 1. haftanın 2. maçında A Ulusal Hanım Voleybol Ekibi, Hollanda ile kozlarını paylaştı. Müsabakanın ilk setinde Filenin Sultanları’nın başantrenörü Daniele Santarelli, müthiş bir fair-play örneği gösterdi ve yargıcı tarafınca yeşil kart ile onurlandırıldı.

İLK MAÇTA SERİ SONA ERDİ

Dünya bir numarası A Ulusal Hanım Voleybol Ekibi’nın 22 maçlık yenilmezlik serisi FIVB Milletler Ligi’nin ilk haftasında son buldu. A Ulusal Hanım Voleybol Ekibi, FIVB Milletler Ligi’ndeki ilk maçında Japonya’ya karar setinde yitirdi ve parkeden 3-2 yenik ayrıldı.

Filenin Sultanlarında Daniele Santarelliden alkışlanacak hareket Yeşil kart gördü…

5-0’LIK SERİ

A Ulusal Hanım Voleybol Ekibi, Hollanda karşısında 5-0’lık seri elde etti. Ay-Yıldızlıların 5-0’lık serisi Melissa Vargas ile Elif Şahin’in anlaşmazlığıyla son buldu. Hollanda ilk sayısını bularak skoru 5-1’e getirdi.

SANTARELLİ’DEN FAİR-PLAY ÖRNEĞİ

Hollanda’nın hücumunda maçın hakemleri topun dışarıya çıktığını işaret etti. A Ulusal Hanım Voleybol Ekibi Başantrenörü Daniele Santarelli müthiş bir fair-play örneği gösterdi ve blok temasını işaret etti. Daniele Santarelli yeşil kartla onurlandırıldı.

Filenin Sultanlarında Daniele Santarelliden alkışlanacak hareket Yeşil kart gördü…

FAİR PLAY YEŞİL KART NEDİR?

Fair Play Yeşil Kart voleybol organizasyonlarında sporcuların adil bir oyuna teşvik edilmeleri için verilen bir kart. Bu uygulama kapsamında, maçlarda gerçekleşen hatalar yada belirsiz durumlar için Görüntülü Değerlendirme Sistemi’ne gidilmeden ilkin ekip oyuncularının oyundaki hatanın tespitinde hakemlere destek olacak beyanlarda bulunması ile maçın başhakemi oyuncuyu Fair Play Yeşil Kart ile ödüllendiriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz