Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’tan TVF’ye övgü! ‘Kadın voleybol ekosistemi, İsviçre saati gibi çalışıyor’ – Voleybol Haberleri

FIVB Milletler Ligi ve 2024 Paris Olimpiyat Oyunları’nda savaşım edecek A Ulusal Hanım Voleybol Ekibi ile FIVB Milletler Ligi’nde yer alacak A Ulusal Adam Voleybol Ekibi için sürem açılış töreni gerçekleştirildi. Törene katılan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, basın mensuplarına açıklamalarda bulunmuş oldu.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’tan TVF’ye övgü Kadın voleybol ekosistemi, İsviçre saati gibi çalışıyor

Kulüp bazında başarı göstermiş bir dönem yaşadıklarını söyleyen Ali Koç, Türkiye’de voleybolun kalitesinin her geçen yıl attığını dile getirdi. Bu sürem da ulusal takımların geçen seneki başarıyı yakalayacağına inandığını aktaran Koç, “Muhteşem 2023 geçirdik. Buraya gelmek zor, burada kalmak daha da zor. İnşallah bu başarıların üzerine koyarak devam ederiz. Bu tesadüfi bir başarı değil. Hanım voleybol ekosistemi, İsviçre saati şeklinde fazlaca iyi çalışıyor. Başkanımızın ve yönetim kurulunu kutlama etmek isterim. Kulüp başkanı olarak federasyonla nasıl ilişkiler kurulduğunu, federasyonun kulüplere nasıl yaklaştığını biliyorum. Daha da önemlisi bir tek kulüplere değil küçüklere kadar bir yol haritası ve stratejileri var. Bu meyve verdikçe takımlarımızın ve ulusal takımın oyuncu havuzu fazlaca fazlaca gelişecek. O yüzden hanımlarımız aynı şekilde başarılarının üzerine koyarak devam ederler. Adam voleybolda da başarılar gelmeye başladı. Sayın başkan birkaç yıl ilkin bana, adam voleybolda neler yapmak istediğini anlatmıştı. Adım adım onlar da gerçekleşmeye başladı. Bir ihtimal bu yıl hem hanım hem adam ekibi olimpiyatlara giden birkaç ülkeden oluruz. İnşallah erkekler de kotayı alırlar. Fenerbahçe Kulübü Başkanı olarak federasyonu kutlama ediyorum. Çorbada bizim de tuzumuz var ise ne ala” diye konuştu.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’tan TVF’ye övgü Kadın voleybol ekosistemi, İsviçre saati gibi çalışıyor

Ali Koç’a teşekkür eden Mehmet Akif Üstündağ da, “Görkemli bir 2023 yılını geride bıraktık. Gene fazlaca güzel bir yıl geçirmek için Ali Koç başkanın ev sahipliğinde bir araya geldik. 2024’te de beklenti yüksek, çıta yüksek. Fazlaca büyük zaferler elde ettik. Hiçbir ülkeye nasip olmayan bir senede 3 kupa kazandık. Bunun rastlantı olmadığını, sürdürülebilir olması için de bu mücadeleyi vermeye devam edeceğiz. Ekibime ve tüm camiama güveniyorum. En iyi neticelerle Paris’ten de Milletler Ligi’nden de dönmek için çaba sarf edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’tan TVF’ye övgü Kadın voleybol ekosistemi, İsviçre saati gibi çalışıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz