Voleybolda milli takım zamanı yükleniyor! – Voleybol Haberleri

Türk takımları için 2023-2024 sezonu, Sultanlar Ligi’nde şampiyonun belli olmasıyla sonlanmış oldu… Olimpiyat senesinde, ülkemizi bir kez daha temsil edecek olan ve geçen yıla damgasını vuran ‘Filenin Sultanları’na olan hasret Milletler Ligi’yle (VNL) sona erecek. Bu heyecana bu kez Filenin Efeleri de eklenecek. Adam Ulusal Takımımız, tarihinde ilk kez Milletler Ligi’nde boy gösterecek. İlk haftalarına Antalya’nın ev sahipliği yapacağı Milletler Ligi’nde hanımlarda maçlar 14 Mayıs’ta, erkeklerde de 21 Mayıs’ta başlamış olacak.

Milletler Ligi’nin ve Avrupa’nın son şampiyonu unvanına haiz, bununla beraber dünyanın 1 numarası olan Filenin Sultanları, VLN’nin ilk haftasında 14-19 Mayıs’ta Antalya’da, ikinci haftasında 28 Mayıs-2 Haziran’da ABD’de, üçüncü haftasında da 11-16 Haziran’da Çin’de savaşım edecek. 16 takımın savaşım edeceği VNL’de üç hafta sonunda puan cetvelinde ilk 8 sırada yer edinen takımlar, finallerde savaşım etme hakkı kazanacak. Filenin Sultanları daha ilkin Paris 2024 olimpiyat kotasını almıştı.

Voleybolda milli takım zamanı yükleniyor

İşte Hanım Milliler’in geniş ekibi…

Pasörler: Cansu Özbay, Elif Şahin, Sıla Çalışkan, Dilay Özdemir

Pasör çaprazları: Melissa Vargas, Alexia Karutasu, Tutku Burcu Yüzgenç, Defne Başyolcu

Smaçörler: Hande Baladın, Ebrar Karakurt, İlkin Aydın, Meliha Diken, Derya Cebecioğlu, Saliha Şahin, Tuğba İvegin, Bianka İlayda Mumcular, İdil Naz Başcan

Orta oyuncular: Eda Erdem Dündar, Zehra Güneş, Aslı Kalaç, Beyza Arıcı, Kübra Akman, Yasemin Güveli, Bahar Akbay, Bengisu Aydın, Deniz Uyanık

Liberolar: Simge Aköz, Gizem Örge, Ayça Aykaç Altıntaş, Melis Yılmaz

LİGDE SADECE 1 YENİLGİ…

Geçen yıl, tüm engelleri aşarak Milletler Ligi’ne, tarihinde ilk kez katılma başarısı gösteren Filenin Efeleri de Milletler Ligi (VNL) 1. ayağında 21- 26 Mayıs’ta, Japonya’daki 2. haftada 5-9 Haziran’da ve Slovenya’daki 3. haftada da 18-23 Haziran’da savaşım verecek. Milletler Ligi bununla beraber, dünya sıralaması puanına katkı sağlayacak ve Paris 2024’e bilet alan son 4 ekibi belirleyecek.

Voleybolda milli takım zamanı yükleniyor

Filenin Efeleri’nin geniş ekibi şöyleki;

Pasörler: Arslan Ekşi, Murat Yenipazar, Arda Bostan

Smaçörler: Efe Mandıracı, Mirza Lagumdzija, Yiğit Gülmezoğlu, Burutay Subaşı, Efe Bayram

Orta Oyuncular: Vahit Emre Cenk, Mert Matiç, Faik Samet Güneş, Bedirhan Bülbül

Pasör Çaprazları: Adis Lagumdzija, Kaan Gürbüz

Liberolar: Volkan Döne, Berkay Bayraktar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz