Bir dönem kapandı: Vakıfbank’ta yedi ayrılık – Voleybol Haberleri

5 sezondur sarı-siyahlı formayı giyen kaptan Gabi Guimaraes, 2021-2022 sezonundan bu yana VakıfBank’ta oynayan Chiaka Ogbogu, sürem başlangıcında VakıfBank’a dahil olan Jordan Thompson, Sarah van Aalen ve Bianka Busa ile 2018-2019 sezonunda VakıfBank altyapısına katılan ve peşinden A takıma yükselen Aleksia Karutasu ile yollar ayrıldı. VakıfBank altyapısından yetişen Zeynep Sude Demirel gelecek sürem başka takıma kiralandı. Bununla birlikte 2016 yılından bu yana VakıfBank’ta vazife meydana getiren destek alıştırmacı Ahmetcan Erşimşek’e veda edildi.

VakıfBank, yeni sürem kadro planlaması doğrultusunda 8 oyuncusu ile yollarını ayırdı. Sarı-siyahlılarda kaptan Gabi Guimaraes’in yanı sıra Chiaka Ogbogu, Jordan Thompson, Sarah van Aalen, Bianka Busa, Aleksia Karutasu ile vedalaşıldı. Orta oyuncu Zeynep Sude Demirel gelecek sürem için başka takıma kiralandı.

Bir dönem kapandı: Vakıfbankta yedi ayrılık

Kaptan Gabi Guimaraes adını VakıfBank’ın efsaneleri arasına yazdırdı

2019-2020 sezonu başından bu yana VakıfBank forması giyen kaptan Gabriela Braga Guimaraes, sarı-siyahlı forma ile geçirdiği 5 sezonda toplamda 10 kupa kaldırmayı başardı. VakıfBank taraftarlarının sevgilisi haline gelen Brezilyalı voleybolcu, VakıfBank ile 1 FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası, 2 CEV Şampiyonlar Ligi, 2 Şampiyonlar Kupası, 2 Sultanlar Ligi ve 3 Kupa Voley şampiyonluğu yaşadı. VakıfBank ile 205 maça çıkan Gabi Guimaraes, bu karşılaşmalarda 2226 sayıya imza attı.

Chiaka Ogbogu’dan 7 kupalı veda

VakıfBank’ın 2021-2022 sezonu başlangıcında ekibine katmış olduğu Chiaka Ogbogu, sarı-siyahlı forma altında başarı göstermiş performanslara imza atarken, 7 şampiyonluk yaşadı. Ogbogu; 1 FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası, 2 CEV Şampiyonlar Ligi, 1 Şampiyonlar Kupası, 1 Sultanlar Ligi ve 2 Kupa Voley kupası kaldırdı. VakıfBank ailesine sürem başlangıcında aktarma olan Jordan Thompson, Sarah van Aalen ve Bianka Busa ise Şampiyonlar Kupası’nı kazanmayı başardı.

Bir dönem kapandı: Vakıfbankta yedi ayrılık

Aleksia Karutasu, 3 şampiyonluk yaşadı

2018-2019 sezonu başlangıcında VakıfBank altyapısına dahil olan Aleksia Karutasu’ya da veda edildi. 2022 senesinde Türk vatandaşlığına geçen Aleksia Karutasu, VakıfBank ile 1 CEV Şampiyonlar Ligi, 1 Şampiyonlar Kupası ve 1 Kupa Voley şampiyonluğu yaşadı.

VakıfBank altyapısına 12 yaşlarında dahil olan Zeynep Sude Demirel’e ise bir süreliğine kiralık olarak veda edildi.

Ahmetcan Erşimşek ile yollar ayrıldı

2016 yılından bu yana VakıfBank’ta vazife meydana getiren destek alıştırmacı Ahmetcan Erşimşek ile vedalaşıldı. Erşimşek, sarı-siyahlılarda 4 CEV Şampiyonlar Ligi, 3 FIVB Kulüpler Dünya Şampiyonası, 4 Türkiye Ligi, 4 Kupa Voley ve 2 Şampiyonlar Kupası şampiyonluğu yaşadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz