Ebrar Karakurt’tan tarihi performans: Rusya’yı salladı – Voleybol Haberleri

Ulusal pasör çaprazımız Ebrar Karakurt’un formasını terlettiği Lokomotiv Kaliningrad, Dinamo Moskova ile karşı karşıye geldi. Maçı karar setinde 3-2 kazanan Kaliningrad’da son sayı Ebrar’dan geldi. Bu sonuçla Lokomotiv Kaliningrad adını yarı finale yazdırdı.

‘TÜRKİYE ARDA GÜLER’E ÇILDIRIYOR’

EBRAR 24 SAYI ATTI

Ulusal pasör çaprazı, Proton Saratov karşısında serinin üçüncü maçındaki 24 sayılık performansıyla galibiyette mühim rol oynadı.

Lokomotiv Kaliningrad, yarı finalde Dinamo Moskova ile savaşım edecek.

LİGİN SAYI ZİRVESİ EBRAR’DA

Ebrar Karakurt, düzgüsel sezonda elde etmiş olduğu 492 (410 Atak – 32 Ace – 50 Blok) sayıyla en skorer oyuncu oldu.

Ebrar Karakurttan tarihi performans: Rusyayı salladı

HEM SAVUNMADA

Ebrar, bir tek kuvvetli saldırı kabiliyetleriyle değil, bununla beraber savunmadaki katkıları ve ekip oyunundaki etkinliği ile de takımının mühim bir parçası haline gelmiş durumda.

İTALYA LİGİ’NDE DE ZİRVEDE YER ALDI

Ebrar, bir tek Türkiye’de değil, internasyonal alanda da voleybolun yükselen yıldızlarından biri olarak kendini kanıtlamış durumda. Yıldız isim geçtiğimiz sürem İtalya’da Novaro ile 26 maçta yapmış olduğu 510 sayıyla sezonun en skorer adı oldu. Isabelle Haak ile girmiş olduğu yarışı oldukça büyük bir farkla kazanan Ebrar, İtalya Ligi’nde 500 sayı barajını aşan tek isim oldu.

İŞTE OLUŞABİLECEK YAPTIRIMLAR…

‘RUSLARLA BİRBİRİMİZE BENZİYORUZ’

Ebrar Karakurt, Rusya’daki hayatından memnun bulunduğunu belirterek; “Birazcık soğuk olmasına karşın oldukça keyifli geçiyor. Buradaki hayatımdan oldukça memnunum. Beni desteklemek için herkesi maçlarıma temenni ediyorum. Voleybola ilgi de oldukça güzel. Bilhassa bizim taraftarımız oldukca iyi. Fakat öteki şehirlerde de voleybola ilgi oldukca. Bir Türkiye değil fakat burada da güzel. Bence voleybol Rusya’da yayılmakta olan bir spor ve kültür. Bunun da bir parçası olduğum için oldukca mutlu hissediyorum. Eğer oyunumla da onları mutlu edebiliyorsam ne mutlu bana. Ruslarla birbirimize benziyoruz bence. Bana karşı da oldukça samimiler. Etrafımda Türkçe bilen birçok şahıs ve alıştırmacı var. Burada her şey oldukça güzel gidiyor” şeklinde konuştu.

Ebrar Karakurttan tarihi performans: Rusyayı salladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz