Begüm Kaçmaz’dan Zehra Güneş sözleri: Tüylerim diken diken oldu – Voleybol Haberleri

VakıfBank’ın parlayan yıldızı Begüm Kaçmaz, kariyerinin ilk röportajını Skorer ile yapmış oldu. Voleybola başlangıcı, kariyer yükselişi, Zehra Güneş, VakıfBank, Eda Erdem ve Dilay Özdemir hakkında açıklamalarda bulunmuş oldu.

-Senin için voleybol hikayesi nasıl başladı?

Aslına bakarsak voleybola Ankara’da başladım. Dedem oldukça fazla ulusal ekip maçlarını takip ediyordu. Aileme spor kesinlikle bir spor yapsın diyordu. Voleybol yükselen bir spordu o zamanlar. Ben de başladım ve oldukça sevdim. Bilhassa ekip oyunu olması, her insanın bir amaç için savaşması, sahada bulunması oldukça hoşuma gitti. Bugün de oldukça seviyorum oynamayı.

‘GÖRÜTÜLERDE YERDE BIÇAK OLDUĞUNU GÖRDÜM’

-Nasıl orta oyuncu oldun?

Küçükken voleybola pasör çaprazı olarak başladım. Ondan sonra ufak takımda antrenörüm, o zamanlar boyum uzundu, ortaya daha yatkın olabileceğimi söylemiş oldu. Midi turnuvasıyla beraber orta oynamaya başladım. Sözgelişi ekip olarak küçüktük fakat kurşun yapıyorduk. Orta olmayı oldukça sevdim.

-Bu sürem ulusal ekip dahil kaç değişik takımda oynadın?

Aslına bakarsak oldukça fazla takımda oynadım. İlk olarak 1. Lig’de oynuyorum VakıfBank B takımında. Ondan sonra alt ekip maçlarımız oluyor yıldız ekip, genç ekip olarak. Lise takımında oynuyorum. Tabiat Koleji ile şampiyon olduk ve Dünya Şampiyonası’na katılacağız Nisan’da. Geçen yaz U17 Ulusal Ekibi’nda Avrupa Şampiyonası’nda forma giydim. Sonrasında 1 gün ara verip U19 Avrupa Şampiyonası’nda katıldım.

Sözgelişi eve gidip bavulumu direkt değiştirip öteki kampa öteki turnuvaya odaklanıyorum. Sonrasında döndüm U20 ile Avrupa elemlerini oynadım. Oldukca fazla takımda oynuyorum fakat adapte olmak zor olmuyor. Şu sebeple hepimiz oldukça destek oluyor birbirine.

Begüm Kaçmazdan Zehra Güneş sözleri: Tüylerim diken diken oldu

Okuldan izin alıyor musun buraya gelmek için?

Bir çok süre evet. Okulumuz oldukça destek oluyor bizlere. Gene de okulu boşlamak istemiyorum. Voleybolu bir yerde bırakacağız. Başka şeylere de yönelmek zorunda kalacağız. Devamlı üniversite okumam icap ettiğini düşünüyorum.

-Aydın maçında ilk kez Sultanlar Ligi’ne çıktın. İlk sayını buldun, blok da yaptın. Benche ulaştığında neler hissettin?

Oldukca değişik. Biz arkadaşlarımızla A Ekibi bu salonda seyrediyorduk. Dışardan hep görüyorduk onları. Aydın maçında sahada olmak benzeri olmayan bir duyguydu. Kendimi oldukça kıymetli hissettim. Kıymetli isimlerle sahadaydım, soyunma odasında aynı havayı soludum. İlk sayımı aldıktan sonrasında benche gelip bir düşündüm ‘Ne oldu?’ diye (Gülerek) Sonrasında rahatlayıp takıma olabildiğince destek olmaya çalıştım.

-Oyun esnasında benchte Zehra Güneş’in sık sık sana bir şeyler anlattığını gördük. Bu durum rahatlattı mı seni?

Zehra abla beni daima rahatlatan üzerimde emeği oldukça vardır. Ben üç antrenmana da girmiştim A Ekip’da. Gene kenardayken bana oldukça destek olmuştu. Sahada girmeden ilkin de konuştuk. ‘Rahat ol, burada kendini rahat hisset, daima yanındakilerle konuş’ şeklinde.

TÜM SORULARIN CEVAPLARI

‘ZEHRA GÜNEŞ’İN ÖVGÜLERİNİ DUYUNCA TÜYLERİM DİKEN DİKEN OLDU’

-Zehra Güneş ile röportaj yaptığımda seni sormuştum. O seni anlatırken ‘tüylerim diken diken oldu’ demişti. Hususi bir iletişiminiz var.

U19 Şampiyonası’nda dünya ikincisi olduk ve oldukça büyük başarı elde ettik. Röportajı izledikten sonrasında benim de tüylerim diken diken oldu. Şu sebeple hep A Ulusal Takımımızda izlediğim oldukça iyi bir orta oyuncudan bu şekilde övgü dolu sözler almak beni oldukça mutlu etti. Onu oldukça seviyorum.

‘EDA ERDEM’İ ÇOK FAZLA İZLİYORUM’

-Senin hakkında konuşanlardan biri de Ulusal Ekip kaptanı Eda Erdem. ‘Kızlar oldukça yetenekli, oldukça güzel ortalarımız var. Bu ekibi kısa sürede A Ekip seviyesinde izleyeceğiz’ demişti. Sen neler söylersin?

Doğal olarak ki oldukça güzel bir his. Eda Erdem her insanın örnek alması ihtiyaç duyulan bir isim. Aslına bakarsanız teknik açıdan o da tek ayak yapıyor, ben de tek ayakçı ortayım. Oldukca fazla izliyorum. U18’in kaptanı ben olduğum için Eda ablayı seyredip ‘Takıma nasıl daha çok katkı sağlayabilirim?’ diye düşünüyorum. Bizlere oldukça iyi bir örnek.

ISINMADAN BELLİYDİ ECZACIBAŞI’NI YENECEĞİMİZ

İkinci maçın Eczacıbaşı ile oynadın. Coşku kalmış mıydı?

Eczacıbaşı maçına daha rahat çıktım sahaya. Sahaya çıktığımda kazanacağımıza emindim. Soyunma odasında konuşmalarda her insanın gözünde o ışık vardı aslına bakarsanız. Isınmdan belliydi Eczacıbaşı müsabakasını kazanacağımız. O kadar da güzel bir oyun sergiledik. Oldukca zevkliydi seyretmek.

Begüm Kaçmazdan Zehra Güneş sözleri: Tüylerim diken diken oldu

-Favori sporcun, örnek aldığın birileri var mı?

Oldukca fazla var. Gabi oldukça yetenekli ve çalışkan bir isim. Eda abla, Zehra abla aynı şekilde. Hepsinden iyi özelliklerini alıp, ben de o seviyede iyi oyuncu olmak isterim.

‘ARTIK ALTIN MADALYA İSTİYORUM’

-Begüm Kaçmaz’ın en büyük hedefi ne? 5 senelik süreçte…

Her sporcunun hedefi olimpiyatlardır aslına bakarsanız. Bu 5 yılda oldukça fazla hedefim var. En yakın hedef ulusal takımda Avrupa Şampiyonası oynayacağız. Artık ikincilik, gümüş madalya değil altın madalya almak oldukça isterim. Artık bunu hak ettiğimizi düşünüyorum.

DİLAY ÖZDEMİR İLE ÇOK UYUMLUYUZ

Oldukca güzel bir genç takımımız var. Tek ayakçıyım dedin. Dilay Özdemir ile oldukça güzel tek ayak oynuyorsun. Onunla iletişimin nasıl?

Dilay ile oldukça küçüklükten beraberiz. U18 Dünya Şampiyonası vardı, 13-14 yaşındaydım. Biz oda arkadaşıydık Dilay ile. Hep konuşuyorduk gelecekte ne olacak diye. İşte birlikte oynuyoruz hep, bu zamana kadar birlikte büyüdük aslen, birlikte başarılar elde ettik. Aydın maçı sonrası yazdı bana, ‘Oldukca sevindim Begüm’ diye. U17 dönüşü ben antrenman yapmandan direkt maça çıktım (Gülerek) Dilay ile o şekilde bir uyumumuz var. O benim pasımı unutmaz, ben onunkini unutmam. Bence oldukça uyumluyuz. O kadar da seviyorum onu.

TARAFTARLAR MEST OLDU

‘DALMA, GİTME, KONSANTRE OL’

İlk maçımda Gabi ile blok yaptık. Tüm ekip beni içine aldı. Kenara geldiğimde Zehra abla ‘Dalma, gitme, konsantre ol’ diyerek beni diri tutmaya çalıştı. Hepimiz oldukça destek oldu hakikaten.

-Olimpiyatlardan bahsettik. Senin hedefin daha oldukça Los Angeles olimpiyatları. Orada bu şekilde sahaya çıktığını düşün…

Evet beni oldukça heyecanlandırıyor.

Son söz olarak VakıfBank’ın sana neler ifade ettiğini sormuş olayım.

VakıfBank oldukça güzel bir aile. O ortamı hepimiz hissettiriyor. her sporcunun, her ufak kızın hayalidir VakıfBank’ta oynamak. Burada olduğum için oldukça mutluyum. Bizim maçlarımızı takip etmeye devam etsinler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz