Fenerbahçe’nin efsane kaptanı Eda Erdem’in heykeli açıldı – Voleybol Haberleri

Fenerbahçe ve Türk voleybolunun yaşayan efsanelerinden Eda Erdem’in heykeli açıldı. Törende duygulu anlamış olur yaşayan Eda Erdem “Ailecek en büyük tutkumuz Fenerbahçe.” ifadelerini kullandı.

Törende konuşma icra eden Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ise “Eda Erdem kaptan şeklinde kaptandır.” dedi. Fenerbahçe yöneticisi Simla Türker Bayazıt ise “Fazlaca heyecanlıyım. Bu kadar heyecanlanacağımı düşünmemiştim.” sözlerini kullandı.

İLK SÖZ MUSLERA’NIN

Mehmet Akif Üstündağ’ın sözleri şu şekilde:

“Eda Erdem kaptan şeklinde kaptandır. Dünya Hanımefendiler Günü’nde bu güzel heykelin açılışında olmaktan mutlu ve gururluyum. Bir Eda kolay yetişmiyor. Seninle gurur duyuyoruz Eda. İyi ki varsın. Ali Koç Başkanım, bu şekilde güzel bir düşünce için voleybol toplumu adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Sağ olun, var olun.”

Fenerbahçe Yöneticisi Simla Türker Bayazıt:

“Fazlaca heyecanlıyım. Bu kadar heyecanlanacağımı düşünmemiştim. Adını tarihe altın harflerle yazdıran bir kadının heykelini dikiyoruz. Efsaneleşmiş olmak belirlenebilir bir hedef değildir. Hedeflere ulaşınca sadece başarıya ulaşmış oluruz. Efsaneleşmiş tanımı, hak edilmesi en zor mertebedir. Sizi ölümsüzleştirir. Topluma mal olursundur. Gelecek nesillere yön veren, ışık veren bir fener olmuş olursunuz. Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bugün bir ilke imza atıyoruz, gururumuz Eda’nın heykeli efsanelerimizin arasına dikiliyor. Yüce Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk’ün bu alanda da izinde yürüyor olmaktan duyduğumuz gurur tarifsiz.”

Fenerbahçenin efsane kaptanı Eda Erdemin heykeli açıldı

Eda Erdem:

“Annem, babam ve 6 kardeşimle Bayrampaşa’da aile apartmanında yaşayan bir kalabalık aileydik. 2000’li yıllarda amcamlarım, kuzenlerimle Fenerbahçe maçlarını seyretmek için toplanırdık. Ailecek en büyük tutkumuz Fenerbahçe. O çocukluk halimle o şekilde bir bağlılık yaşıyorum ki bir röportajda hangi ekibi tutuyorsunuz sorusuna Fenerbahçe yazıp yanına ayraç içinde ölümüne yazıyorum. Yayınlandığında da bana kucak açan, voleybola başlamama vesile olan, kaptanlığını yaptığım Beşiktaş Jimnastik Kulübü yöneticilerini de kızdırıyorum. Gel vakit git vakit 2008’de Sayın Başkanımız Aziz Yıldırım’ın amatör branşlara verdiği kıymet ve Sayın Mehmet Ali Aydınlar’ın kıymetli yatırımlar sebebiyle hep düşlediğin teklif geldi Fenerbahçe’den. Ben gidemezsem bırakırım noktasına geldim. Çocukluk aşkıma kavuşuyor, en büyük hayalime kavuşuyor, çubuklu formayı giyiyorum. O gündür bugündür bir kez bile çıkartmadan, kalbimin en derinlerinde saklıyor, hep başımın üstünde taşıyor o armayı. Fenerbahçe ile büyüyorum. Sabiha Rıfat Güraymanları, Ayten Salihleri öğreniyorum. Kulübün tarihinde müthiş başarılara imza atmış, branşlar kurmuş, adam takımlarında oynayıp şampiyonluklar yaşamış kuvvetli hanımefendilerin ayak izlerini takip ediyorum. Kulübün en zor gününde mahkeme salonuna Avrupa’nın en büyük kupasını götürmüş olan Fenerbahçeli kadınlardan birisi oluyorum. 2011 senesinde bu stadyumu doldurarak dünyada bir rekora imza atan 50 bin hanımı gözleri dolu dolu izlemenin gururunu yaşıyorum. Cumhuriyetimizin 100. senesinde 3 büyük kupayı da kazanan hanım ulusal takımımıza kaptanlık yapmış olmanın onurunu yaşıyorum. Vazgeçmeyen, değerlerine sahiplenen, hayallerinin peşinden koşan, Yüce Önderimiz Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk’ün omuzlar üstünde göklere yükselmeye layık görmüş olduğu tüm kadınlarımızın da 8 Mart Dünya Hanımefendiler Günü’nü kutluyorum.”

Melissa Vargas da törene katıldı

Türk voleybolunun son dönemlerde parlayan yıldızlarından Melissa Vargas da hem Fenerbahçe hem ulusal takımdan ekip arkadaşı olan Eda Erdem adına meydana getirilen törene katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz