VakıfBank’ın desteklediği Yarının Sultanları, bu yılki yolculuğuna Zonguldak’ta başladı – Voleybol Haberleri

VakıfBank Başantrenörü Giovanni Guidetti’nin kız evlatlarının geleceğe umutla bakabilmeleri için 2018 senesinde hayata geçirdiği Yarının Sultanları projesi, bu yıl da devam ediyor. VakıfBank’ın sponsorluğunda kız çocuklarına voleybolu sevdirebilmek amacıyla meydana getirilen projede 2024’ün ilk ayağı Zonguldak’ta gerçekleşti. Sarı-siyahlıların başantrenörü, kız çocuklarına kuramsal ve ergonomik voleybol eğitimi verdi. Giovanni Guidetti’nin yanı sıra VakıfBank Spor Kulübü’nün destek antrenörleri Saim Pakkan ile Fikret Ceylan, Zonguldak’taki antrenmanlarda yer aldı. Genel Menajer Banu Can Schürmann ve Kulüp Müdürü Levent Özvarnalı da antrenmanlara katılarak projeye destek oldu.

Giovanni kız çocuklarına cesaret vermeyi hedefliyor

Zonguldak İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün destekleriyle meydana gelen projede Giovanni Guidetti ve yardımcıları, iki grup halinde Zonguldak merkez ve çevre ilçelerden katılım elde eden kız çocuklarıyla bir araya geldi. VakıfBank Başantrenörü Guidetti ve ekibini salonda görünce yaşadıkları mutluluk yüzlerinden okunan çocuklar, eğitim süresince voleybol ile ilgili birçok mühim bilgiyi öğrenme fırsatını elde etti. Guidetti, projede kız evlatlarının sporun yanı sıra yaşamın her alanında başarı göstermiş olabilecekleri cesareti onlara vermeyi hedefliyor.

VakıfBank’ın desteklediği Yarının Sultanları, bu yılki yolculuğuna Zonguldak’ta başladı

“Gözlerinde gördüğüm mutluluk bana motivasyon deposu oluyor”

VakıfBank Başatrenörü Giovanni Guidetti, “Zonguldak’ta voleybolla dolu mükemmel bigün geçirdik. Hem voleybol oynadık hem de birçok paylaşımda bulunduk. Türkiye bir voleybol ülkesi. Bunu her gittiğim şehirde görüyorum. Yarının Sultanları projesi kapsamında gittiğimiz her şehirde mükemmel karşılanıyoruz. İnsanların, bilhassa evlatların voleybola bu denli ilgi gösterdiğini görmek beni oldukca mutlu ediyor. Bu ilgi ve kız evlatlarının gözlerinde gördüğüm mutluluk bana motivasyon deposu oluyor” diye konuştu.

VakıfBank’ın desteklediği Yarının Sultanları, bu yılki yolculuğuna Zonguldak’ta başladı

Banu Can Schürmann: “Guidetti, kız evlatlarının hayatına dokunmaya devam ediyor”

VakıfBank Kulüp Menajeri Banu Can Schürmann ise, “Giovanni ile beraber burada yer almak, onun projesinin bir paydaşı olmak, kız çocuklarıyla bir araya gelmek hem benim hem de kulübümüz için mutluluk verici. Türk voleyboluna senelerdir hizmet veren Giovanni Guidetti, toplumsal mesuliyet bilinciyle de projelerde yer almaya, insanların ve bilhassa kız evlatlarının hayatına dokunmaya devam ediyor. Ikimiz de VakıfBank olarak bu mühim projede kuvvetli bir halde Giovanni’nin yer alıyoruz” dedi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz