VakıfBank Spor Kulübü’nden anlamlı proje – Voleybol Haberleri

VakıfBank Spor Kulübü ve Kanserli Ufaklıklara Ümit Vakfı (KAÇUV), 15 Şubat Çocukluk Çağı Kanser Günü’ne dikkat çekmek için VakıfBank Spor Sarayı’nda bir etkinliğe imza attı. Satışlardan elde edilmiş gelirlerin kanserli evlatların tedavisinde kullanıldığı ‘Ümit Kafe’ isminde vasıta, spor sarayının önünde kuruldu. Bu etkinliğe destek olmak amacıyla tezgahın başına geçen kulüp menajeri Banu Can Schürmann, başantrenör Giovanni Guidetti ve Cansu Özbay, kanserli çocuklar için taraftara satış yapmış oldu. Büyük ilgi gören etkinlik esnasında Guidetti ve Cansu alışveriş meydana getiren taraftara KAÇUV logolu tişört de armağan etti.

Banu Can Schürmann: “KAÇUV’a destek vermeye devam edeceğiz”
VakıfBank Spor Kulübü Genel Menajeri Banu Can Schürmann, KAÇUV etkinliği için bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek şu şekilde konuştu: “Bugün KAÇUV için kupa maçımız öncesinde seyircilerimiz, taraftarlarımızla birlikte buluştuk ve onlar çay, kahve, kurabiye satışı yaptık. Elde edilmiş gelir kanserli ufaklıklara gideceği için oldukca mutlu gururluyuz. Giovanni Guidetti ve Cansu Özbay bizlere birlikte rol aldı. Oldukca güzel bir atmosfer oldu. Oldukca keyifli geçti. KAÇUV’a bundan sonraki etkinliklerinde elimizden geldiğince destek olmak istiyoruz.”

Giovanni Guidetti: “KAÇUV’u yaptıkları mükemmel iş için kutlama ederiz”
Ümit Kafe’de satış meydana getiren VakıfBank Başantrenörü Giovanni Guidetti, etkinliğin peşinden şu ifadeleri kullandı: “Oldukca keyifli bir tecrübe oldu. İnsanların coşkusu ve katılımlarını görmek güzeldi. Kahve satışları esnasında, doğru parayı almak için elimden geleni yaptım. Ümit ederim bana kızmamışlardır. KAÇUV’u bu yaptıkları mükemmel iş için kutlama ederiz. Bunu yaptıkları için onlara minnetarız. Ümit ederim değişik bir zamanda yine gerçekleştiririz.”

VakıfBank Spor Kulübü’nden anlamlı proje

Cansu Özbay: “Kanserle mücadelenin ilk ayağı bilgili olmak”
Cansu Özbay ise “15 Şubat Çocukluk Çağı Kanser Günü’ne dikkat çekmek için bu şekilde bir etkinliğe destek verdik. Saha içinde olmasıyla birlikte, saha haricinde da mühim sorumluluklarımız olduğuna inanıyorum. Kanserle mücadelenin ilk ayağı bilgili olmak. Toplumun bilinçlenmesi, kanserli ufaklıklara ümit olunması için büyük bir savaşım veren KAÇUV ile bu şekilde bir ortak etkinlikte yer almak hem benim için hem de kulübüm için oldukca kıymetli. Taraftarımız da burada bizlerle birlikte olarak kanserli ufaklıklara destek oldu. Onlara da teşekkür ediyorum” dedi.

VakıfBank KAÇUV iş birliği
Kanserli Ufaklıklara Ümit Vakfı (KAÇUV) ile VakıfBank iş birliği 2019 yılı İstanbul Maratonu ile başladı. Maraton kapsamında VakıfBank Koşu Ekibi, yardımseverlik koşusu kampanyalarıyla KAÇUV projelerine destek vermektedir. Ek olarak VakıfBank Genel Müdürlük binasında KAÇUV Ümit Kafe ziyaretleri, KAÇUV Ümit Dükkanı satış etkinlikleri geçekleştirilmektedir. Banka içinde 15 Şubat Çocukluk Çağı Kanser Günü ile ilgili farkındalık emekleri da gerçekleştirilmiştir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz