Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak: Geleceğin sporcuları okullarımızda yetişiyor – Voleybol Haberleri

Okul Sporları Voleybol Gençler (A) Türkiye Birinciliği final maçı bugün İzmit ilçesinde bulunan Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Erkeklerde Ankara TVF Spor Lisesi ve Hususi Eğitim ve Yaşam Merkezi Okyanus Anadolu Lisesi, kızlarda ise Hususi Kemerburgaz Okyanus Anadolu Lisesi ve Hususi Acıbadem Bilim Tabiat Anadolu Lisesi yarıştı. Erkeklerde Ankara TVF Spor Lisesi 3-2, kızlarda Hususi Acıbadem Bilim Tabiat Anadolu Lisesi 3-0’lık skorla birinci oldu.

‘TEMELLERİNİN NELER OLDUĞUNU HEP BERABER GÖRDÜK’

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, bugün final müsabakasını seyretmek için İzmit’e geldi. Bakan Bak’a Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ile protokol birlikte rol aldı. Maçın peşinden dereceye giren takımlara ödül verildi. Maç sonrası açıklamalarda bulunan Bakan Bak, “Güzel bir ortamda Türkiye’nin geleceği olan, bilhassa voleybol sporundaki başarı göstermiş çıkışın temellerinin neler bulunduğunu hep birlikte gördük. Şampiyon olan ve şampiyonaya katılan tüm liselerimizi, tüm ekipleri, tüm hocaları, tüm sporcuları, öğretmenlerini ve yöneticilerini, ailelerini kutlama ediyoruz” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak: Geleceğin sporcuları okullarımızda yetişiyor

‘YAPILAN YATIRIMLAR BÜYÜK BİR SONUÇ ORTAYA KOYDU’

Takımları kutlama eden Bakan Bak, “Türkiye, bilhassa salon sporlarında büyük başarılar elde etmeye başladı. Büyük tesisler, çağdaş tesisler yapılmış oldu. Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde Türkiye çağdaş tesislere, stadyumlara, spor salonlarına meydana getirilen yatırımlar büyük bir netice ortaya koydu. Bunun devamını bekliyoruz. Onlara güveniyoruz, onlara inanıyoruz. Ailelerine başarılar diliyoruz. Evlatlarımızın ortaya koyduğu, müsabakalarda gösterdiği başarılar bizleri gururlandırıyor. Hedefimiz Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Ulusal Eğitim Bakanlığı olarak sporun tabana yayılması için çaba göstermek. Okullarda beceri taraması yapıyoruz. Çocuklarımızı minimum 2 branşa yönlendiriyoruz. Meydana getirilen testler sonucunda ortaya koydukları performanslarına bakılırsa yönlendirme yapıyoruz. Geleceğin şampiyonları, geleceğin sporcuları, geleceğin Filenin Sultanları, Filenin Efeleri buradan yetişiyor. Okullara destek veriyoruz. Ulusal Eğitim Bakanımızla da konuştuk; bu müsabakaların arttırılmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

‘VOLEYBOL ÜLKESİ TÜRKİYE’

“Sporda yeni başarıları hep birlikte alkışlayacağız” diyen Gençlik ve Spor Bakanı Bak, “İnşallah burada şampiyon olan kızlarımız, erkeklerimiz ülkemizi olimpiyatlarda, Avrupa dünya şampiyonalarında temsil edecekler. Onlara inanıyoruz. Temeller sağlam, oldukca kuvvetli bir jenerasyon geliyor. Voleybolda zirveye yürüyen, voleybol ülkesi olan bir Türkiye var. Alın teri dökenlere Cumhurbaşkanımız olmak suretiyle spora verdiği destek sebebiyle teşekkür ediyoruz. Kuvvetli, spor ülkesi Türkiye geliyor. Kuvvetli voleybol ülkesi Türkiye geliyor. İşte gelecek burada. Onları yürekten alkışlıyorum” dedi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz