Milli voleybolcu Zehra Güneş hedeflerini açıkladı! ‘Anlamı çok büyük’ – Voleybol Haberleri

VakıfBank’ın ulusal voleybolcusu Zehra Güneş, TRT Spor’a açıklamalarda bulunmuş oldu. Zehra Güneş, VakıfBank sonrası oynamak istediği ülkeyi açıklarken 2024 Paris Olimpiyat Oyunları için iddialı konuştu.

İŞTE ZEHRA GÜNEŞ’İN AÇIKLAMALARI:

“İÇİMDE İTALYA’DA OYNAMAK VAR”

“Kendimi bulabildiğim yerde çalıştığım için fazlaca mutluyum. Her ligde oynayabileceğimi düşünüyorum. Çin, Japonya, Türkiye, İtalya hepsi kıymetli ligler. Fakat içimde hep bir İtalya’da oynamak var.”

“TAKIMDAKİ SORUMLULUĞUMUN FARKINDAYIM”

“Aslına bakarsak tek ayak icra eden bir orta oyuncu değilim dediğiniz benzer biçimde. Takımdaki sorumluluğumun farkındayım ve ne süre ne istenirse elimden gelen en iyi şekilde hayata geçirmeye çalışıyorum. Her yıl performansıma daha da bir şeyler katarak ilerlemek isterim. Ümit ederim sürem sonunda da tek ayaklarımın fazlaca iyi olduğu bir voleybol izleyebiliriz.”

Milli voleybolcu Zehra Güneş hedeflerini açıkladı Anlamı çok büyük

“GIOVANNI BİR HEYKELTIRAŞ”

“Giovanni fazlaca mükemmeliyetçi ve fazlaca net biri. Ne görürse suratına apaçık şekilde söyleyen biri. Ben de net insanları seviyorum. O yüzden onunla çalışmak bir sporcu için geliştiremediğin taraflarını ortaya çıkartmanı sağlıyor. Heykeltıraş diyebilirim Giovanni için. Oldukça iyi bir malzemeyi inanılmaz bir yere taşıyabiliyor. Onunla çalıştığım için fazlaca mutluyum. Daha da devam edeceğiz benzer biçimde duruyor.”

“VAKIFBANK’IN BENİM İÇİN ANLAMI BÜYÜK”

“Voleybola hayatım bu kulübe adım atmamla başladı. Ondan sonrasında kardeşlerimle beraber akrabalarım de işin içine girdi. O yüzden Vakıfbank’ın benim için anlamı fazlaca büyük. Voleybol benim için her şey ve Vakıfbank da bunun anlamı. Uzun senelerdir burada forma giyiyorum ve ilk hedeflerim A ulusal takımda forma giyip burada A takımda oynayabilmekti. Bu hedeflerimi gerçekleştirdim. Vakıfbank benim akrabalarım daha ne diyebilirim ki.”

TRANSFERDE SICAK SAATLER!

“GÖZDE ABLAYI İZLEDİĞİMDE ÇOK ETKİLENMİŞTİM”

“Bence her insanın imgesel fazlaca emek verdiğin bir şeyde oranın zirvesinde olmaktır. O yüzden ben de buraya ilk girdiğimde A takımda oynamayı hayal ederken acaba bigün buranın kaptanı olur muyum dedim doğal ki de her sporcu benzer biçimde. Gözde Abla’yı izlediğimde liderliğini, sahaya karakterini koyuşunu gördüğümde fazlaca etkilenmiştim. Kaptan olmak bana ek olarak bir mesuliyet yüklemiyor, kaptan olmasam da sahada bu şekilde davranmaya çalışıyorum. Ben toparlayıcı, yanımdaki insanları etkileyebilecek bir gücüm olduğuna inanıyorum sahada. O yüzden daima elimden geleni hayata geçirmeye çalışıyorum. Değişik bir tecrübeydi.”

Milli voleybolcu Zehra Güneş hedeflerini açıkladı Anlamı çok büyük

“UMARIM EYFEL KULESİ’Nİ KIPKIRMIZI GÖREBİLİRİZ”

“Düşünmeden durmak mümkün değil. Her sporcunun hayalidir o kürsüde olmak. Fakat kürsüden ziyade Olimpiyatlarda bulunmak da fazlaca değişik bir deneyim. Fakat ben bu yaz fazlaca değişik duygular yaşayacağımıza inanıyorum ve oynamak için sabırsızlanıyorum. Daha ilkin Olimpiyatlar’ı deneyim ettik fakat bu yaz hakikaten fazlaca değişik şeyler olacağına inancım tam. Ümit ederim Eyfel Kulesi’ni kıpkırmızı görebiliriz.”

“KENDİME İDOL OLARAK BİRİNİ ALMADIM”

“Ben hiçbir süre kendime idol olarak birini almadım. Fakat herkesten değişik özellikler almaya çalıştım. Bir noktada şunu yanlış buluyorum: Önündeki örnek benzer biçimde yapacaksın diye bir tabu olmamalı. Şundan dolayı hepimiz kendi özelliklerine nazaran değişik. Ben Zehra Güneş’im, Zehra Güneş olabiliyorum. Sen busun, sen adınla var olmalısın. Kardeşlerime hep dayattığım bir şey bu. Doğal ki beni örnek almaları fazlaca gurur verici, her hareketimi ona nazaran davranmaya çalışıyorum. Fakat bir noktada kendilerinin farkına varmalılar ve en sevdikleri insanların özelliklerini alıp kendilerine entegre etmeliler, aynısı olmamalı bence. Şundan dolayı aynı insanoğlu aranmıyor, farklılar parlıyor. Parlamak istiyorsanız kendinizin farkına varın ve kendi alanınızda olabildiğince değişik özelliklerle büyüyün.”

SON DAKİKA!

Milli voleybolcu Zehra Güneş hedeflerini açıkladı Anlamı çok büyük

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz