Dünya şampiyonu Eczacıbaşı Dynavit, yurda döndü! Şampiyonlar çiçeklerle karşılandı – Voleybol Haberleri

Türk Hava Yolları’na ilişik uçakla Çin’in Şanghay kentinden İstanbul’a gelen voleybolcular için İstanbul Havalimanı VIP Terminalinde karşılama töreni düzenlendi.

DÖNDÜKLERİ UÇAKTA…

FARUK ECZACIBAŞI: KIZLARIMLA, HOCAMIZLA İFTİHAR EDİYORUM
Eczacıbaşı Spor Kulübü Başkanı Faruk Eczacıbaşı, Türk voleybolunun dünyanın zirvesinde bulunduğunu söyleyerek, “İki Türk ekibi, Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda final müsabakasını oynadı. Dünyanın tam diğer ucunda bunu yaptılar. O denli mutluyuz ki. O denli centilmence bir maç oldu ki. Kızlarımla, hocamızla iftihar ediyorum. Fazlaca güzel bir itimat, birlikteliğin işi bu başarı. Türkiye olarak bunu yapabiliyoruz. Eczacıbaşı’nda bunun örneğini gördük. Dünyanın en iyisi olduğumuzu kanıtladık. Türk voleybolu, dünyanın en tepesindedir. Hepimize hayırlı olsun. Türkiye’ye oldukca güzel bir netice getirdik” açıklamasında bulunmuş oldu.

Dünya şampiyonu Eczacıbaşı Dynavit, yurda döndü Şampiyonlar çiçeklerle karşılandı

FERHAT AKBAŞ: ÇIKTIĞIMIZ HER MAÇI VE KUPAYI KAZANMAK İÇİN OYNUYORUZ
Eczacıbaşı Başantrenörü Ferhat Akbaş, gururlandıkları bir tablo bulunduğunu dile getirerek, “Kazanan taraf biz olduk, oldukca yakın bir maçtı. Fazlaca muyluyuz kulübümüze ve ülkemize bu dünya şampiyonluğunu getirdiğimiz için. Oyunculara, teknik ekibimize ve yönetim kurulumuza oldukca teşekkür ediyoruz. Çıktığımız her maçı ve kupayı kazanmak için oynuyoruz. Önümüzde Şampiyonlar Ligi, Türkiye ligi, Türkiye kupası var, kazanmak için elimizden geleni yapacağız” dedi.

“HER ZAMAN ZİRVEDEYİZ”
Voleybolda Türk takımlarının daima zirvede yer aldığını kaydeden Ferhat Akbaş, “Hem ulusal takımda hem de kulüplerde, dünyadaki ve Avrupa’daki tüm finaller Türk takımlarının oluyor. Tüm kulüpler, federasyon bunun için çabalıyor” diye konuştu.

SİMGE AKÖZ: BU KUPAYI ALABİLECEĞİMİZE HEP İNANDIK
Ekip kaptanlarından Simge Aköz, 2016 yılından sonrasında kupayı müzelerine götürdükleri için oldukca mutlu olduklarını dile getirerek, “İki Türk takımının finalde olması bizleri oldukca mutlu eden, gururlandıran bir şey. VakıfBank’ı da kutlama ediyoruz. Açıkçası turnuva başlangıcından beri ekip olarak oldukca güzel bir performans ortaya koyduk. Fazlaca güzel bir ekip oyunu vardı. Bu da bizi final maçı için birazcık hazırlamış oldu. Final maçında geriye düşsek dahi bu inancı hiçbir vakit kaybetmedik. Hakkaten bu kupayı alabileceğimize hep inandık. Fazlaca güzel bir ekip oyunu vardı ve geri dönüşü güzel oldu” dedi.

FİNAL ÖNCESİ ACI HABER ALMIŞTI

TİJANA BOSKOVİC: İNANCIMIZI KAYBETMEDİK
Mücadelede inançlarını kaybetmediklerini ifade eden kaptan Tijana Boskovic, “2016’dan sonrasında kupayı evimize getirdiğimiz için oldukca mutluyuz. Ekip olarak iyi bir oyun oynadık, oldukca gurur duyuyorum. Güzel bir ekip oyunu vardı” diye konuştu.

HANDE BALADIN: ÇOK UZUN ZAMANDIR İSTEDİĞİMİZ BİR ŞAMPİYONLUKTU
Ulusal oyuncu Hande Baladın, emeklerinin karşılığını aldıklarını belirterek, “Fazlaca uzun süreden beri istediğimiz bir şampiyonluktu. Takımdaki her insanın emeği oldukca büyük. Bu emeğin karşılığını aldığımız için oldukca mutluyuz. Cumhuriyetimizin 100’üncü senesinde iki Türk ekibi final oynadı. VakıfBank’ı da kutlama ediyorum. Kazanan taraf biz olduğumuz için oldukca mutluyuz” açıklamasında bulunmuş oldu.

Dünya şampiyonu Eczacıbaşı Dynavit, yurda döndü Şampiyonlar çiçeklerle karşılandı

Baladın, turnuvanın rüya takımına seçilememesiyle ilgili gelen bir soruya ise, “Benim için kupa kazanmak daha önemliydi. Daima bunun hayalini kurdum. Bir ihtimal başka turnuvalara nasip olur, kaderim bu şekilde galiba. İlk kere başıma gelmiyor” şeklinde yanıt verdi.

NAZ AYDEMİR AKYOL: TURNUVANIN BAŞINDAN SONUNA KADAR BÜYÜYEN BİR EKİPTİK
Takımın tecrübeli isimlerinden Naz Aydemir Akyol ise yapmış olduğu açıklamada, “2023’ü şampiyonlukla kapatmak büyük bir mutluluk. Fazlaca güzel voleybol oynadık. Turnuvanın başından sonuna kadar büyüyen bir ekiptik. Fazlaca hak ettiğimizi düşünüyorum” dedi.

ELİF ŞAHİN: ÇOK HAK ETTİK
Takımın pasörlerinden birisi olan ve hem de turnuvanın en iyi pasörü seçilen ulusal oyuncu Elif Şahin ise ekibi kutlama ederek, “2016’dan sonrasında ilk kere bu kupayı alıyoruz. Fazlaca hak ettik. Takımımı kutlama ediyorum. Bu benim büyük turnuvalarda aldığım ilk ödülüm. Fazlaca güzel bir başarıyla geldiği için benim için unutulmaz olacak” diye konuştu.

Dünya şampiyonu Eczacıbaşı Dynavit, yurda döndü Şampiyonlar çiçeklerle karşılandı

IRINA VORONKOVA: DAHA ÇOK ALTIN MADALYA ALACAĞIZ DİYE DÜŞÜNÜYORUM
Takımın tecrübeli isimlerinden Irina Voronkova, kazandıkları altın madalyanın başlangıç bulunduğunu vurgulayarak, “Buraya geldiğimiz için oldukca mutluyuz. Bu daha başlangıç diyebilirim. 7 senelik özlemi bitirdik. İnşallah devam edeceğiz. Daha oldukca altın madalya alacağız diye düşünüyorum. Fazlaca iyi bir takımız. Türkiye daima arkamızda oldu, bunu orada oldukca iyi hissettik. Takıma, kulübe, her insana oldukca teşekkür ederim. İnşallah bu şekilde devam ederiz” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz