PTT Kadın Voleybol Takımı’na yeni sponsor – Voleybol Haberleri

Sultanlar Ligi ekiplerinden PTT Hanım Voleybol Ekibi, kulüp tarihinde ilk kez bir Elektronik Posta şirketi ile sponsorluk anlaşmasına imza attı. Minik ve büyük ölçekteki 1200’den fazla iş ortağına hizmet veren Uzman Posta, PTT Hanım Voleybol Ekibi’nın sponsoru oldu. Sponsorluk anlaşmasıyla ilgili Demirören Haber Ajansı’na (DHA) açıklamalarda bulunan Uzman Posta Genel Müdürü Gökalp Çakıcı, marka olarak ilk kez spor branşında sponsorluk anlaşmasına imza attıklarının altını çizerek, “Bu bizim için bir ilk. Bundan ilkin değişik mecralarda kurumları desteklemiştik fakat ilk kez spor alanında bir girişimde bulunduk. Sultanlar Ligi, dünya liglerinin en değerlisi ve ciddi şekilde hep seyirci hem de sponsor çekiyor. Biz PTT ile ortaklık içinde olduğumuz ve onlar da Sultanlar Ligi’nde olduğundan bunu değerlendirmek istedik. Biz aslına bakarsak onların uzun senelerdir ligde bulunuşunun bizlere faydalarını hesap ettik. O sebeple bu işbirliğine imza attık” diye konuştu.

“KENDİ LİGİMİZDE OYNAYAN OYUNCULARIMIZIN BU BAŞARIYI ELDE ETMESİ BİZİM İÇİN ONUR VE GURUR KAYNAĞI”
A Ulusal Hanım Voleybol Ekibi’nın elde etmiş olduğu başarıların voleybola ilgiyi oldukca fazla artırdığını aktaran Çakıcı, “Ülkemizdeki her vatandaşın voleybola ilgisi arttı. Naturel olarak ben ve çevremdeki insanoğlu da bunu devamlı konuşuyor. Ikimiz de uzun senelerdir bazı sporları takip etmekten vazgeçmiş olsak da voleyboldaki başarı seyirci olarak bizim bir ekip aksiyonlarda bulunmamızı sağlamış oldu. Avrupa şampiyonluğu, Milletler Ligi şampiyonluğu, hepsi bu tarz şeyleri etkiledi. Kendi ligimizde oynayan oyuncularımızın bu başarıyı elde etmesi bizim için onur ve gurur deposu. Bizi teşvik eden en mühim şey bu oldu diyebilirim” açıklamasında bulunmuş oldu.
Gökalp Çakıcı, voleybola yatırımlarının devam edeceğini ve ulusal ekip ile Türkiye Voleybol Federasyonu’na sponsor olmak istediklerini belirterek sözlerini noktaladı.
BURAK YAMUÇ: BU UZUN SOLUKLU BİR İŞ
PTT Voleybol Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Burak Yamuç, voleybola yatırımlarını her geçen sürem daha da artırdıklarını belirterek, “PTT bu yıl 183’üncü yılını kutlayan bir kurum. Geçmişten günümüze kadar ilgisi daima devam etti. 1954 yılından beri PTT adıyla sporun içinde yer aldık. Sonrasında bir ara verildi. Voleybol, atletizm ve tekvando alanlarında faaliyetlerimiz devam ediyor. Hanım voleybol takımında son 5 yılda her geçen yıl yatırımları artırarak adım adım ilerleyen bir kurumuz. 5 senedir altyapı ve üstyapıya yatırımları devam ettiriyoruz. Gelecek yıl da şimdiki bütçemizden daha fazlasını oluşturarak yatırımlara devam edeceğiz. Bu uzun soluklu bir iş. Şu anda emekleme aşamasında olan bir kulübüz. Türk hanımına ve Türk sporuna katkı vermeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
“İLERLEYEN YILLARDA ÜLKEMİZE AVRUPADAN BİR KUPA GETİRMEYİ HEDEFLİYORUZ”
Kulüp olarak 2-3 yıl içinde daha iyi bir noktaya geleceklerine inandığını aktaran Yamuç, altyapının kendileri için oldukca mühim bulunduğunu vurgulayarak, “İlerleyen zamanlarda kadromuzun büyük kısmını altyapıdan gelen oyuncularımızla oluşturmak istiyoruz. Onlara yapacağımız kaliteli takviyelerle önümüzdeki 2-3 yıl içinde devamlı Avrupa kupalarına hak kazanan bir PTT oluşturmayı ve ülkemize Avrupa’dan bir kupa getirmeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.
Yamuç, tesisleşme mevzusunda ise mühim adımlar attıklarını söyleyerek, “Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız ve PTT Genel Müdürümüz Hakan Gülten bizlere büyük destek oluyor. Şu anda salonumuzu bizlere tesis etmiş durumdalar. Doğal ki kafi değil bundan dolayı daha iyisini yapabiliriz. Şu anki tesislerimizi daha da büyütmek istiyoruz. Kulüp büyüdükçe ileriki zamanlarda daha büyük tesislerin kulübümüze kazandırılacağını düşünüyorum” dedi.
POLEN ÜNVER: NELERİ DAHA İYİ YAPMAMIZ KONUSUNDA DERSLER ALIYORUZ
Lige oldukca iyi başlayamadıklarını aktaran PTT Hanım Voleybol Ekibi Menajeri Polen Ünver, “Fazlaca istemediğimiz bir yerdeyiz. Lige oldukca iyi başlayamadık. Alt sıralardaki 6-7 ekip birbirine denk. Neredeyse her insanın yengi ve yenilgi sayıları birbirine eşit. O yüzden oynayacağımız her set oldukca mühim. Ikimiz de onun için elimizden geleni yapıyoruz. Fena ve iyi oynadığımız maçlar oldu. Neleri daha iyi yapmamız mevzusunda da dersler alıyoruz. Ilk olarak ligde kalmak ondan sonra da play-off’a girebilmek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz” diye konuştu.
Ünver, Sultanlar Ligi’nde bugün oynayacakları Fenerbahçe Opet maçıyla ilgili olarak ise “Fenerbahçe oldukca iyi bir ekip. Hiçbir maç oynamadan kazanılmıyor. Neler olacağı belli olmaz. İyi bir voleybol oynadığımız vakit bir şeyler yapabileceğimizi düşünüyorum” şeklinde konuştu.
YASEMİN ÖZEL: SEZON BAŞINDAKİ HEDEFİMİZ İLK 8’E GİRMEKTİ
Sezona bekledikleri benzer biçimde başlayamadıklarını aktaran PTT Hanım Voleybol Ekibi oyuncularından Yasemin Hususi, “Bizim için sıkıntılı bir süreçti. Beklemediğimiz mağlubiyetler aldık. Elimizden geleni hayata geçirmeye çalışıyoruz. Fenerbahçe oldukca kuvvetli bir ekip fakat iyi işler hayata geçirmeye çalışacağız. Sürem başındaki hedefimiz ilk 8’e girmekti. Şu anda onu başarmış değiliz fakat daha bitmedi. Önümüzde oynayacağımız oldukca maç var. Daha iyi şeyler yapacağımıza inanıyorum” diye konuştu.
SLADJANA MIRKOVIC: İSTEDİĞİMİZ BİR YER VAR VE ORAYI ELDE ETMEYE ÇALIŞACAĞIZ
Takımın Sırp pasörü Sladjana Mirkovic ise Fenerbahçe müsabakasını kazanabileceklerini belirterek, “İstemediğimiz mağlubiyetler aldık. Lig oldukca uzun ve sıkıntılı bir periyot. Her zamanki benzer biçimde çalışmaya devam ediyoruz. İstediğimiz bir yer var ve orayı elde etmeye çalışacağız. Fenerbahçe ligin en iyi ve iddialı takımlarından birisi. Biz iyi bir voleybol oynarsak kazanma ihtimalimiz var. Güzel bir sürpriz yapabiliriz. Biz elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz