Hande Baladın’ı yüzüne asit atmakla tehdit eden şahıs hakkında karar verildi – Voleybol Haberleri

Filenin Sultanları’nın başarı göstermiş voleybolcusu Hande Baladın’a, geçtiğimiz aylarda Mustafa Neşeli adlı bir kişi tarafınca “Yüzüne asit atacağım'” şeklinde tehdit dolu mesajlar gelmişti. Baladın’ın şikayeti üstüne saldırgan şahıs, bu tehdidinden dolayı tutuklanmış, peşinden da özgür kalmıştı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafınca hazırlanan iddianamede Hande Baladın’a “Yüzüne asit atacağım” ifadesini kullanan Mustafa Neşeli’nin “Zincirleme silahla tehdit” suçundan 2.5 yıldan 8 yıl 9 aya kadar hapsi talep edilmişti.

Hande Baladını yüzüne asit atmakla tehdit eden şahıs hakkında karar verildi

Hakim karşısına çıkan Neşeli, “Ben bipolar hastasıyım yazdıklarımdan dolayı pişmanım müştekiden özür diyorum” demiş peşinden tahliye edilmişti. Mahkeme ek olarak sanık Mustafa Neşeli’nin akıl sağlığı raporu almasına karar vermiş ve dosyayı uzlaştırma büroya göndermişti.

DOSYA İÇİN TAKİPSİZLİK KARARI

Hem Baladın hem Eczacıbaşı’nın şikayetçi olduğu Neşeli için karar belli oldu. Sabah Gazetesi’nin haberine gore; asistli tehdit vakasıyla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafınca başlatılan soruşturmada dosya hakkında takipsizlik sonucu verildi.

TARİHİ 90 DAKİKA

NELER OLMUŞTU?

İddiaya gore, ulusal voleybolcu Hande Baladın’a, oynadığı Eczacıbaşı Dynavit takımına ve sponsor firmaya yönelik Mustafa Neşeli toplumsal medya üstünden tehdit mesajı içeren paylaşımlar yapmış oldu.

Hande Baladını yüzüne asit atmakla tehdit eden şahıs hakkında karar verildi

Neşeli, aynı gün içinde değişik paylaşımlarla tehditlerini sürdürdü. Hande Baladın’a yönelik “Kızım dedim, orman yoluna yatarım, spor kulübüne giderken arabanı tararım dedim. Benden şikayetçi olmadı. Benden korkmadı. Ben bunu açıkca sürekli tehdit, rahatsızlık aklınıza gelebilecek ne var ise uyguladım. Fakat saf aşık şeklinde göründüm kendisine. Sanki bana her şeyi yaptırabilecek bir insanmış şeklinde. Bu da bundan nemalandı…”, “Ben bu kıza diyorum ki senin yüzüne asit atacağım bundan dahi korkmuyor.(…) Bu kızdan intikam almadan bana ölüm yok” şeklinde ifadeler kullanmıştı.

Bu paylaşımlar üstüne can güvenliğinden kaygı duyan Hande Baladın, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na kabahat duyurusunda bulunmuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz