Filenin Sultanları’nda ikinci Melissa Vargas alarmı! ‘Uzun zamandır Türk vatandaşlığı almak istiyordu’ – Voleybol Haberleri

VakıfBank Spor Kulübü’nün formasını giyen Romanya doğumlu Aleksia Karutasu 2022’de Türk vatandaşlığı aldı. Küba doğumlu Melissa Vargas’ın arkasından 2003’lü pasör çaprazının ne vakit Filenin Sultanları’na katılacağı açıklandı. Detaylara göz atalım… 

‘KARİYERİMİ BİTİRMEYE ÇALIŞTILAR!’

‘Pozitif yönde bir süreç şekillendi’

Romanyalı voleybolcu Aleksia Karutasu 2022’de Türk vatandaşlığına geçti. Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ise o dönemde yapmış olduğu bir açıklamada genç voleybolcunun bir süredir Türk vatandaşı olmak istediğini “Alexia, şu an devletimizde fazlaca sevilen, başarıya ulaşmış bir sporcu. Kendisi de uzun süredir Türk vatandaşlığına geçerek oynamak istediğini belirtti. Uzun devam eden görüşmeler sonucunda süreç pozitif bir halde neticelendi. Türk voleyboluna hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum.” sözleriyle belirtti.

‘Türkiye’yi seçtim şundan dolayı…’

Aleksia Karutasu, Rumen basını için yapmış olduğu açıklamalarda niçin Türkiye Ulusal Ekibi’nı seçtiğini şu ifadelerle deklare etti: “Türkiye’yi seçtim şundan dolayı insana her gün bu şekilde fırsatlar sunulmuyor. Ek olarak, Türkiye’nin Romanya’dan fazlaca daha çok yarışmaya erişimi var. Romanya devamlı kalbimde duracak. Romanya benim doğup büyüdüğüm ülke.”

Filenin Sultanlarında ikinci Melissa Vargas alarmı Uzun zamandır Türk vatandaşlığı almak istiyordu

Ulusal formayı ne vakit giyecek? 

Filenin Sultanları’na katılmak için sabırsızlandığını belirten pasör çaprazının ne vakit Ay-Yıldızlı formayı giyeceği merak ediliyordu. Aleksia Karutasu; Ajansspor’un haberine nazaran, Ocak 2024’ten itibaren Ulusal takımın formasını giyebilecek.  

Aleksia Karutasu’nun hikayesi… 

Voleybolcu Aleksia Karutasu 10 Haziran 2003’te Romanya’nın başkenti Bükreş’te dünyaya geldi. Hem anası hem de babası basketbolcu olan Karutasu ufak yaşlarda sporla tanıştı. Hemen hemen 13 yaşlarındayken Romanya Ulusal Ligi’nde ilk maçına çıkan genç voleybolcu Romanya U18 Ulusal Ekibi’ndaki dikkat çeken performansının arkasından VakıfBank Spor Kulübü’nden teklif aldı. 

Ustalaşmış voleybol kariyerine Romanyalı ekip CSM Bükreş’te başlamış olan Karutasu, Romanya Ulusal Ekibi’nın U17 Balkan Şampiyonası kadrosunda yer aldı ve şampiyonada en iyi pasör çaprazı ödülüne layık görüldü. Aleksia Karutasu dün meydana gelen VakıfBank – Beşiktaş Ayos karşılaşmasında ise 25 sayı, 3 blok ve 2 ACE kaydetti. 

Filenin Sultanlarında ikinci Melissa Vargas alarmı Uzun zamandır Türk vatandaşlığı almak istiyordu

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz