Simge Aköz’ün hedefi kupa kazanmak – Voleybol Haberleri

Geçtiğimiz sürem hem CEV Şampiyonlar Ligi’nde hem de Sultanlar Ligi’nde final oynayarak tamamlayan Eczacıbaşı Dyvanit, yenilenen ekibiyle 2023-2024 sezonuna hazırlanıyor. İstanbul ekibinde ekip kaptanlarından Simge Aköz, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) açıklamalarda bulunmuş oldu. Tüm kulvarlarda şampiyonluk hedefiyle yola çıktıklarını belirten Aköz, “Bu sezondan beklentilerimiz, daima olduğu benzer biçimde başkanımızın da dile getirmiş olduğu benzer biçimde katıldığımız her kulvarda şampiyonluk. Ikimiz de takıma yeni katılan arkadaşlarımızla bu amaç için savaşım edeceğiz. Ümit ederim güzel zaferlere imza attığımız bir sürem olur” diye konuştu.

“BİRİ KAZANACAK, BİRİ KAYBEDECEK NOKTASINDAYDIK”

Geçtiğimiz sezona fazlaca iyi başlamalarına karşın sezonun son kısmında oynadıkları iki finali yitirme sebeplerinin sorulması üstüne ise tecrübeli oyuncu şunları söylemiş oldu: “Ekip olarak yada bireysel olarak hiçbir sorun yaşamadık. Yedi senedir buradayım. Her yıl, her sürem fazlaca güzel uyum sağladık. Sürem sonuna doğru bu uyumu yitirmiş olabiliriz. Fakat profesyonellik de bunu getirir. Karşımızdaki takımlar da fazlaca güçlü. Biri kazanacak, biri kaybedecek noktasındaydık. Final oynadık. Umut ediyorum ki finallerin galibi bu yıl biz oluruz.”

“ÇOK KUVVETLİ BİR TAKIMA SAHİBİZ”

Sultanlar Ligi’nde rekabetin her yıl daha da arttığını vurgulayan ulusal oyuncu, “Rekabet daima var. 5-6 senedir bu devam ediyor. Her yıl araya yeni takımlar da katılmaya devam ediyor. Bizim için işler zorlaşsa dahi fazlaca güçlü bir ekip sahibiz. Oldukca güzel bir yapılanmanın içerisindeyiz. Güzel bir sürem olacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz