Aslı Kalaç’ın voleybola başlamasına sebep olan turnuva… – Voleybol Haberleri

CEV Avrupa Şampiyonası ve FIVB Milletler Ligi’nde altın madalya kazanan, 2024 Paris Olimpiyat Oyunlarına katılma hakkı elde eden, dünya 1 numarası A Ulusal Hanım Ekibi’nın Fenerbahçeli oyuncusu Aslı Kalaç, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) açıklamalarda bulunmuş oldu.

Oldukça mutlu olduklarını ifade eden Aslı Kalaç, “Bu yazı altın yaz olarak adlandırıyoruz. 28 Mayıs’ta Milletler Ligi için Antalya’ya gitmemiz ile başladı. 25 Eylül’de Tokyo’dan İstanbul’a geldiğimizde sonlanmış oldu. Uzun ve sıkıntılı bir süreçti. Doğal ki sonucunda 3 kupa. Altın madalya ile bitirdik. Bir de 2024 Paris Olimpiyat Oyunları’na bilet aldık. Başkanımızın da söylediği şeklinde sırada ne var ise onu istiyoruz. Bulunduğumuz yerde kalıcı olmak istiyoruz. Önümüzdeki yaz olimpiyatlar öncelikli hedefimiz. Ondan ilkin de Milletler Ligi’nde yerimizi korumak istiyoruz. Olimpiyatlarda da inşallah altın madalya almak istiyoruz” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

“2003 AVRUPA ŞAMPİYONASI BENİM VOLEYBOLA BAŞLAMA SEBEPLERİMDEN BİRİSİYDİ”

Gençleri voleybola teşvik etmelerinin kendilerini oldukça mutlu ettiğini söyleyen ulusal voleybolcu, “2003 Avrupa Şampiyonası benim voleybola başlama sebeplerimden birisiydi. Ablalarımız Avrupa ikincisi olmuştu. Ümit ederim benim yaşadığım şeklinde küçüklere ikimiz de örnek olabilmişizdir” şeklinde konuştu.

“DIŞARI ÇIKINCA HER 5 KİŞİDEN 3’Ü TANIYOR”

Dışarı çıktıklarında tanındıklarını aktaran Aslı Kalaç, “Dışarı çıkınca her 5 kişiden 3’ü tanıyor, fotoğraf çektirmek istiyor. Hakikaten iyi takip edilmişiz. Uzakta olunca bunu anlayamayabiliyoruz. Evimize döndüğümüzde görüyoruz” diye konuştu.

“AMACIMIZ BAYRAĞIMIZI GURURLA DALGALANDIRMAYA ÇALIŞMAK”

Tüm Türkiye’nin kendilerine verdiği desteği hissettiklerini ifade eden Kalaç, “Biz bir tek üzerimizdeki formayı gururla taşıyıp onun hakkını vermek istiyoruz. Elde ettiğimiz başarıları bir tek bizim değil tüm Türkiye’nin kutladığını görüyoruz. Bizim tek hedefimiz bayrağımızı oldukça güzel bir halde gururla dalgalandırmaya çalışmak” diyerek sözlerini tamamladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz