Paola Egonu’dan flaş VakıfBank itirafı! ‘Beni en çok yaralayan…’ – Voleybol Haberleri

Geçtiğimiz sürem Türkiye’de VakıfBank forması da giyen Paola Egonu, suskunluğunu bozdu. İtalya Ulusal Ekibi’nda yaşamış olduğu problemler hakkında konuşan dünyaca meşhur pasör çaprazı, öte taraftan VakıfBank hakkında da çarpıcı bir itirafta bulunmuş oldu.

GEÇEN SEZON VAKIFBANK’TA OYNADI

Voleybolun en kıymetli oyuncularından biri olarak kabul edilen İtalyan yıldız Paola Egonu, Imoco Volley’de gösterdiği başarıya ulaşmış performansın arkasından VakıfBank’a aktarma oldu.

Başarı göstermiş oyuncu VakıfBank ile CEV Şampiyonlar Ligi ve Türkiye Kupası luğu yaşadı. Egonu, VakıfBank’ta geçirdiği başarıya ulaşmış sezonun arkasından Vero Volley’e aktarma oldu.

Paola Egonudan flaş VakıfBank itirafı Beni en çok yaralayan...

İTALYA MİLLİ TAKIMI İLE YILDIZI BARIŞMADI

2022 FIVB Dünya Voleybol Şampiyonası’nı bronz madalya ile tamamlayan İtalya’da Paola Egonu’nun karşı karşıya gelme sonrası yapmış olduğu açıklamalar, voleybol gündeminde ilk sıraya yerleşmişti. Yarı finalde Brezilya’ya kaybeden İtalya’da görevli olarak Paola Egonu hedef gösterilmiş hem toplumsal medyada hem de İtalyan medyasında ağır eleştirilere maruz kalmıştı.

İŞTE DEV RAKAM…

İŞTE EGONU’NUN AÇIKLAMALARI…

İtalya’ya geri döndüğü için mutlu bulunduğunu belirten Paola Egonu, “İtalya’ya döndüğüm için mutluyum, sürprizlerle dolu bir yıl olacak, fazlaca eğleneceğiz” dedi.

İtalya Ulusal Ekibi’nda Dünya Şampiyonası’ndaki başarısızlık sonrası yaşamış olduğu hayal kırıklığına dair konuşan Paola Egonu, “Bu beni her insanın önünde bu kadar savunmasız gördükleri ilk an oldu” diye konuştu.

Paola Egonudan flaş VakıfBank itirafı Beni en çok yaralayan...

“Bu savunmasızlığına saygı gösterdiklerini düşünüyor musun?” sorusuna Paola Egonu, “Bunu anlamadılar, bunun nereden kaynaklandığını anlamadılar. Benim o anda bir sporcu olmadığımı bir kız evladı olduğumu, canımın yandığını, yorulduğumu, ağladığımı anlamadılar. Beni şımarık biri benzer biçimde gördüler. Rol yaptığımı ve ilgi istediğimi düşündüler. Beni en fazlaca yaralayan da bu oldu. Bu sebeple evet ben bir sporcuyum, evet ben güçlüyüm fakat ben bir bireyim ve size göstermesem de kendi duygularım var. Kim bilir bu yüzden size duygularımı göstermiyorumdur. Bu sebeple ben kendimi ne vakit açsam, siz oturup ‘Bu tarz şeyleri yaşıyormuş’ diye düşünmüyorsunuz” yanıtını verdi.

‘RÜYA GİBİ…’

Irkçı saldırıların arkasından VakıfBank’a aktarma olmanın kendisine fazlaca iyi geldiğini belirten Paola Egonu şu ifadeleri kullandı:

“En kötüsü, ‘O İtalyan mı?’ ifadesiydi. O noktaya nasıl geldi bilmiyorum. Oldukça üzülmüştüm. Bu olaylardan sonrasında VakıfBank’a gittim. Dünya Şampiyonası sonrası fazlaca mutluydum şundan dolayı artık İtalya’da benim hakkımda ne dediklerini, ne konuştuklarına bir engel çekerek görmeyecektim. Oraya vardığımda beni bir insan olarak fazlaca iyi karşıladılar. İyileşmek için zamanım oldu, mükemmel oyuncularla tanıştım. Bir sabah uyandığımda iyi hissetmeye başladım ve şunun farkına vardım; spor spordur, kazanır kaybedersin. Eğer bir şeyler sana çarptığında ona dayanır ve ayağa kalkarsan en güçlüsü sensindir.”

Paola Egonudan flaş VakıfBank itirafı Beni en çok yaralayan...

DİKKAT ÇEKEN SÖZLER!

Paola Egonudan flaş VakıfBank itirafı Beni en çok yaralayan...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz