Hande Baladın’ı tehdit etmişti! Mahkeme kararını verdi – Voleybol Haberleri

Ulusal voleybolcu Hande Baladın’a, oynadığı Eczacıbaşı Dynavit takımına ve sponsor firmaya yönelik Instagram kullanıcısı Mustafa Neşeli toplumsal medya üstünden tehdit mesajı içeren paylaşımlar yapmış oldu. Hande Baladın’a yönelik “Kızım dedim, orman yoluna yatarım, spor kulübüne giderken arabanı tararım dedim. Benden şikayetçi olmadı. Benden korkmadı. Ben bunu açıkca sürekli tehdit, rahatsız etme aklınıza gelebilecek ne var ise uyguladım. Fakat saf aşık benzer biçimde göründüm kendisine. Sanki bana her şeyi yaptırabilecek bir insanmış benzer biçimde. Bu da bundan nemalandı…”, “Ben bu kıza diyorum ki senin yüzüne asit atacağım bundan dahi korkmuyor.(…) Bu kızdan intikam almadan bana ölüm yok” şeklinde ifadeler kullandı.

Hande Baladını tehdit etmişti Mahkeme kararını verdi

“KADINA KARŞI TEHDİT” SUÇUNDAN DAVA AÇILDI

Bu paylaşımlar üstüne can güvenliğinden kaygı duyan Hande Baladın, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na kabahat duyurusunda bulunmuş oldu. Soruşturma açılması üstüne polis tarafınca gözaltına alınan Mustafa Neşeli, 1 Ağustos’ta tutuklandı. Savcılık, Mustafa Neşeli’nin “Zincirleme şekilde hanıma karşı silahla tehdit” suçundan 2 yıl 6 aydan 8 yıl 9 aya kadar hapisle cezalandırılması talebiyle dava açtı. İstanbul 46. Asliye Ceza Mahkemesindeki 7 Eylül’de görülen ilk duruşmada tutuklu sanık Mustafa Neşeli savunmasının alınmasının arkasından tahliye edildi. Mahkeme, sanığın akıl sağlığının tespiti için Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde gözlem altına alınması için tekrardan yazı yazılmasına da hükmetti.

Hande Baladını tehdit etmişti Mahkeme kararını verdi

TAHLİYE KARARI YASAYA UYGUN

Duruşma sonrasında sanığın tahliyesine Aile Bakanlığı avukatları tarafınca itirazda bulunulmuş oldu. İtirazı değerlendiren İstanbul 39. Ağır Ceza Mahkemesi, tahliye kararının usul ve yasaya uygun bulunduğunu, hukuka aykırılık bulunmadığını belirterek itirazın reddine karar verdi.

Hande Baladını tehdit etmişti Mahkeme kararını verdi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz