Gabi ve Thaisa maçın ardından gözyaşlarını tutamadı – Voleybol Haberleri

VNL ve Avrupa şampiyonu apoletiyle olimpiyat elemelerine süregelen Filenin Sultanları, Brezilya karşısında sahadan 3-0 galip ayrıldı. Savaşım öncesi Walewska’nın vefat haberini alan Brezilyalı voleybolcular Gabi Guimaraes ve Thaisa Daher, Türkiye maçı sonrası göz yaşlarına hakim olamadı.

GRUPTA 5’TE 5 YAPTIK

A Ulusal Hanım Voleybol Takımımız, Olimpiyat Elemeleri B Grubu’nda çıkmış olduğu 5 maçı da kazanmasını bildi. Filenin Sultanları bu mücadelelerde rakiplerine yalnız 2 set verdi. 15 puan toplayan Ay-Yıldızlılar, maç eksiği bulunan Japonya’nın önünde, önder durumda bulunuyor.

SET BİLE VERMEDİK

SULTANLAR İÇİN KÖPRÜYE BAYRAK ASILDI

Cumhuriyetimizin 100. senesinde Milletler Ligi ve Avrupa şampiyonu olarak dünya 1 numarası olan A Ulusal Hanım Voleybol Ekibi’nın bayrağı, İstanbul Boğazındaki köprülere asıldı.

Filenin Sultanlarının 2 Kupa 1 Şampiyon yazılı bayrağı, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim Köprüsünde dalgalanıyor.

BREZİLYA OLIVEIRA’YI ANDI

Brezilya’nın Olimpiyat şampiyonu 43 yaşındaki voleybolcusu Walewska Oliveira vefat etti. Brezilyalı oyuncular yaşamını kaybeden Walewska’yı anmak için kollarında bant ile sahaya çıktı.

Gabi ve Thaisa maçın ardından gözyaşlarını tutamadı

EDA: BANA İLHAM VEREN OYUNCULAR ARASINDAYDI

Eda Erdem, Walewska Oliveira’nın vefatı hakkında şu paylaşımda bulunmuş oldu: “Bana esin veren oyuncular arasındaydı. Vefat haberine oldukca üzüldüm. Sevenlerine ve Brezilya voleybol ailesine başsağlığı dilerim.”

GABİ VE THAISA GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Savaşım sonunda meydana getirilen röportajlarda konuşan eski ekip arkadaşları Gabi Guimaraes ve Thaisa Daher, Türkiye müsabakası sonrası gözyaşlarını tutamadı.

FAVORİLER ARASINA GİRDİK

THAISA: ‘HABERİ ALDIĞIMIZDA MAÇA ÇALIŞIYORDUK’

Thaisa verdiği röportajda, “Haberi aldığımızda maça çalışıyorduk. Oldukça zordu, acıttı fakat bir halde bir araya gelmeye çalıştık, durmayacağımızı, dünyanın dönmeye devam edeceğini biliyorduk. Bir araya geldik ve “Maçtan sonrasında ağlayalım” dedik. Oldukça acıyor, maç öncesi yakarma esnasında gözyaşlarını tutmak zor oldu fakat bu da bunun bir parçası. En iyi şekilde baş etmeye çalışıyor. Birbirimize el uzatarak beraber devam ediyoruz.” dedi.

Gabi ve Thaisa maçın ardından gözyaşlarını tutamadı

“Takıma geldiğimde o esasen tecrübeli oyunculardan biriydi, dolayısıyla aynalardan biriydi. Dayanıklılıktan, çekicilikten, zarafetten, duruştan oldukca şey öğrendim. Benim için oldukca şey ifade eden oldukca kuvvetli ve inanılmaz bir karı. Voleybolun büyük bir ikonu, gücün ve spora olan sevginin temsilcisini kaybettiğini düşünüyorum. Şimdi onun refah içinde yatması ve refah içinde geçmesi için yakarma etmem gerekiyor. Fakat yaşam bu, zor durumlardan geçmemiz ve çalışmaya devam etmemiz gerekiyor”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz